eReport.sk
Každý však musí prispieť!
Dočasne poverený premiér Eduard Heger. Zdroj: tasr/ap

Paragraf, ktorý im nedá spávať! Heger opäť o 363: Nebudeme čakať so založenými rukami!

Paragraf, ktorý im nedá spávať! Paragraf 363 patrí medzi zákonné právomoci generálneho prokurátora. Ak príde k porušeniu zákona, môže ju šéf GP využiť. I tak Maroš Žilinka patrične viackrát urobil. To sa však nepáči politikom bývalej vládnej koalície, ktorí otvorene Žilinku za využívanie tohto paragrafu kritizujú.

Heger opäť kritizoval Žilinku

Medzi najväčších kritikov generálneho prokurátora patrí dočasne poverený premiér Eduard Heger. Ten hovorí o cielenom nadužívaní tohto mimoriadného opravného prostriedku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Dušan Velič a Veronika Remišová.
  2. Budú Slováci bez referenda?
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
  4. Vždy som ti držal chrbát!

Vláda nebude do volieb čakať so založenými rukami. Vyjadril som sa aj k pôsobeniu generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Jeho zvolenie som označil za najväčšiu chybu tejto koalície, za čím si stojím,“ uviedol Heger na sociálnej sieti na margo jeho účasti v diskusnej relácii.

Mikulec: Som za zmenu §363

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by súhlasil so zmenou paragrafu 363 Trestného poriadku. Aj na základe udalostí z posledných dní je podľa neho na mieste, aby sa k nemu vyjadril Ústavný súd.

Žilinka sa bráni útokom politikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta zaťahovanie prokuratúry do politického boja. Reagoval tak na kritiku povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO) za nadužívanie paragrafu 363 Trestného poriadku.

Použitím paragrafu 363 som nikdy nikomu nepomáhal zbaviť sa obvinenia a už vôbec nie preto, že ide o osobu vplyvnú,“ uviedol Žilinka na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Paragraf, ktorý im nedá spávať! Heger opäť o 363: Nebudeme čakať so založenými rukami!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti