eReport.sk
Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš. Foto: tasr

Tomáš kriticky: Vláda si ide bez hanby posilniť právomoci. Dúfam, že jej to ľudia spočitajú!

Vláda si ide bez hanby posilniť právomoci. Nechcú sa vzdať moci? Podpredseda opozičnej strany Hlas-SD Erik Tomáš ostro kritizuje avizované kroky vlády dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

Vláda podľa opozičného politika robí všetko preto, aby sa udržala čo najdlhšie pri moci. Zabúda však na fakt, že je už vyše mesiaca odvolaná. Odvolaná vláda má oklieštené mnohé právomoci a kompetencie. Je i pod akýmsi „mediátorskym dohľadom“ prezidentky, ktoré by mala každé kroky takejto vlády pozorne sledovať.

Vláda si ide bez hanby posilniť právomoci

Odvolaná vláda sa tu nielenže chce pretŕčať 10 mesiacov, ale ešte si ide bez hanby posilniť právomoci. Dúfam, že jej občania aj toto nedôstojné odchádzanie vo voľbách spočítajú!“ Napísal na sociálnej sieti Erik Tomáš.

Kľúčové hlasovanie

Kedy budú predčasné parlamentné voľby? Toto je otázka, ktorú si aktuálne kladie väčšina občanov na Slovensku. Avšak doposiaľ bez odpovede. Tú by malo definitívne Slovákom dať hlasovanie pléna Národnej rady o termíne predčasných volieb. Hlasovanie je na pláne už najbližší utorok.

Matovič „omiela“ zmenu volebného systému

Líder hnutia OĽANO a bývalý minister financií Igor Matovič od kľúčového hlasovania v Národnej rade (15. decembra), kedy bola vláde vyslovená nedôvera, hovorí o „prichádzajúcej zmene volebného systému“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbán plánuje vetovať predlženie sankcií voči Rusku
  2. ZMOS stráca trpezlivosť
  3. Dzurinda sa nevzdáva

Hovorí o akomsi zabetovnovaní mafie, v prípade, ak by sa opäť dostali k moci predstavitelia opozície na čele s expremiérom Robertom Ficom. Podľa Matoviča má práve šéf Smeru v pláne po „prevzatí kormidla krajiny“ zmeniť volebný systém tak, aby mohol vládnuť už naveky! Doposiaľ však ide evidentne len o predstavy Igora Matoviča.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomáš kriticky: Vláda si ide bez hanby posilniť právomoci. Dúfam, že jej to ľudia spočitajú!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti