eReport.sk
Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Eduard Heger. Foto: tasr
Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Eduard Heger. Foto: tasr

Fungujú sankcie proti Rusku? Taraba tvrdí, že blúznil aj Heger: Rubeľ sa stal najúspešnejšou menou!

Invázia ruských vojsk na Ukrajinu „zamaskovaná“ pod slovné spojenie „špeciálna operácia“ odštartovala doslova sankčnú kanonádu proti Ruskej federácii. Cieľom, prirodzene bolo, pokoriť Mosku ekonomicky, a ukončiť tak vojnu.

Európska únia spolu s USA zatlačili na Rusko už piatimi balíčkami sankcií, ktoré ho mali krajinu, ktorú vedie prezident Vladimir Putin, dostať na kolená. Západ a USA chceli dosiahnuť to, aby Kremeľ nemal dostatok prostriedkov na ďalšie zbrojenie a vojnu na Ukrajine ukončil. Ako sa však ukazuje, tento úmysel sa akosi míňa účinkom. Jasnejšie to v statuse vysvetľuje šéf strany Život – Národná strana a nezaradený poslanec Tomáš Taraba.

Rozpočtové príjmy majú Rusi tento rok o 50% vyššie

Taraba hneď v úvode statusu vysvetľuje, že ruský rubeľ dosiahol najvyššie hodnoty od roku 2017, ba od uvalenia sankcii posilnil už o vyše 100%! „Podľa agentúry Bloomberg je tento rok ruská mena najviac posilňujúca na svete. Takže pán Heger, zopakujme si to, Vy čo ste tu blúznili ako vy, slovenský premiér, Rusko ekonomicky položíte. Včera (12. 5. – pozn. red.) vyšla informácia, že rozpočtové príjmy majú Rusi tento rok o 50% vyššie ako minulý rok a na kurze zbohatli Rusi na úroveň roku 2017 s odhadom, že bude to posilňovať. Kde ste urobili súdruhovia chybu?“ napísal Tomáš Taraba v krátkom statuse. S jeho názorom súhlasia aj viacerí Slováci, ktorí sa zapojili do diskusie pod tým, čo opozičný politik napísal. „Rusi na tých sankciách ešte zarobili a EÚ si nosy narazili,“ skonštatovala Katka.

Ruský rubeľ od uvalenia sankcii posilnil už o vyše 100%! Podľa agentúry Bloomberg je tento rok ruská mena najviac posilňujúca na svete.

Tomáš Taraba, predseda Život – Národná strana

„Matematika tých géniov v EÚ a v našej vláde nepustí. Len sa prerátali tým, že položia Rusko na kolená. Vyzerá to tak, že zatiaľ porážajú sami seba,“ myslí si Eva. „Výmenný kurz dolára klesol o 2,52 rubľov na 64,63 rubľov, zatiaľ čo výmenný kurz eura klesol o 3,53 rubľov alebo na 66,96 rubľov, podľa údajov Burzy cenných papierov v Moskve. Začiatkom marca minulého roka oznámila Ruská centrálna banka súbor opatrení na dosiahnutie finančnej a ekonomickej stability v krajine, pričom najvýznamnejším z nich bolo prinútenie exportérov v Rusku predávať 80% zisku devíz na moskovskej burze cenných papierov,“ vysvetlil František.

Bude vás zaujímať:

  1. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
  2. Predseda maďarského Národného zhromaždenia (parlamentu) László Kövér.
  3. Dobré správy
  4. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.

„To nie je všetko. Oslabenie Rubľa bolo absolútne cielené. V čase minimálnej ceny a prepadu cien akcií ruských energetických spoločností nakúpili Rusi tieto akcie pod cenu… Tieto spoločnosti teraz budú zarábať a zisky pôjdu do ruskej ekonomiky a ruským občanom. Kto by sa zbavoval prezidenta, ktorý nemá v hlave nasraté a všetko robí pre svoj národ? Je to úplný opak našich zakomplexovaných, klamárskych, zradcovských, úplatných debilov,“ zakontroval Michal. Opäť iba pripomíname, že redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Zdroj: fb / Tomáš Taraba

Reuters: Rubeľ za posilňovanie vďačí umelej podpore

Kurz ruského rubľa pokračuje v posilňovaní, pričom v piatok sa dostal pod 63 RUB/USD, prvýkrát od začiatku februára 2020. Nakrátko posilnil aj oproti euru, pričom v porovnaní s európskou menou dosiahol najvyšší kurz za takmer päť rokov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Posilnenie zaznamenala ruská mena aj oproti euru, keď v priebehu piatkového obchodovania dosiahla nakrátko 64,9425 RUB/EUR. To bol najvyšší kurz rubľa od polovice roka 2017.

Rubeľ sa tak stal v tomto roku najúspešnejšou menou, za čo však vďačí umelej podpore vo forme kapitálových kontrol. Tie Rusko zaviedlo koncom februára s cieľom ochrániť finančný sektor.

V piatok posilnil kurz rubľa oproti doláru až na 62,6250 RUB/USD, čo predstavovalo najvyšší kurz od 5. februára 2020. Neskôr sa skorigoval na vyše 63,30 RUB/USD a analytici Promsvjazbank očakávajú, že ku koncu obchodovania oslabí smerom k 65 RUB/USD pre uzatváranie pozícií pred víkendom.

Posilnenie zaznamenala ruská mena aj oproti euru, keď v priebehu piatkového obchodovania dosiahla nakrátko 64,9425 RUB/EUR. To bol najvyšší kurz rubľa od polovice roka 2017. Aj v tomto prípade sa kurz neskôr skorigoval, a to na približne 65,80 RUB/EUR.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fungujú sankcie proti Rusku? Taraba tvrdí, že blúznil aj Heger: Rubeľ sa stal najúspešnejšou menou!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php