eReport.sk
Pápež posiela posolstvo z nemocnice
Pápež František. Foto: tasr/ap

Pápež posiela posolstvo z nemocnice: Mier musí byť najvyšším cieľom aj brániacej sa Ukrajiny!


Pápež posiela posolstvo z nemocnice. Svätý otec vo videoodkaze o konflikte na Ukrajine povedal, že táto vojna je „šialenstvo“ a „dokonca aj v prípadoch sebaobrany musí byť najvyšším cieľom mier“.

František je od stredy hospitalizovaný s infekciou dýchacích ciest v nemocnici v Ríme. Svoj videoodkaz nahral ešte pred tým, ako sa mu zdravie zhoršilo, uviedol hovorca Vatikánu.

Pápež posiela posolstvo z nemocnice

Vojna je šialenstvo. Vymyká sa rozumu. Každá vojna, každý ozbrojený konflikt sa vždy končí porážkou všetkých,“ povedal pápež v najnovšom videu a vyzýva v ňom na modlitby. Videá s podobným obsahom zverejňuje pravidelne každý mesiac.

Vojna na Ukrajine

„Rozvíjajme kultúru mieru. Pamätajme, že dokonca aj v prípadoch sebaobrany musí byť najvyšším cieľom mier a trvalý mier existuje len bez zbraní,“ dodal František. Pápež už od napadnutia Ukrajiny Ruskom vo februári 2022 prakticky pravidelne každý týždeň žiada mier. Pôvodne Moskvu za inváziu priamo neodsúdil. Pápež posiela posolstvo z nemocnice

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko musí byť vylúčene!
  2. Sloboda prejavu hrozbou?
  3. Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga

Tento mesiac pre taliansko-švajčiarsku televíziu RSI povedal, že vojnu na Ukrajine poháňajú „imperiálne záujmy, nielen ruského impéria, ale aj iných impérií vo svete“. František opakovane vyjadril vôľu vystupovať ako sprostredkovateľ mieru medzi Kyjevom a Moskvou, ale jeho návrh zatiaľ nepriniesol žiadny prelom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež posiela posolstvo z nemocnice: Mier musí byť najvyšším cieľom aj brániacej sa Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: