eReport.sk
Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó. Zdroj: tasr

Szijjártó: Atómová energia sa nesmie stať obeťou sporov okolo vojny na Ukrajine

Atómová energia sa v nijakom prípade nesmie stať obeťou politickej krízy a sporov, ktoré vznikli pre vojnu na Ukrajine, pretože inak nie je možné vyriešiť energetickú krízu, vyhlásil v pondelok v New Yorku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  2. zavedenie sankcií voči Maďarsku
  3. Na ilustračnej snímke čerpacia stanica s regulovanými cenami základných druhov benzínu a nafty v severomaďarskom Komárome.
  4. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Szijjártó zdôraznil, že vo svete je v súčasnosti vážna politická i energetická kríza. Vyriešenie energetickej krízy a naplnenie ambicióznych cieľov ochrany životného prostredia nie je možné bez využitia nukleárnej energie, preto je podľa jeho slov dôležité, aby sa táto otázka nestala obeťou politických sporov.

„Maďarsko má záujem na tom, aby vznikol férový a čestný prístup k atómovej energii, aby sa jej nedotkla žiadna negatívna diskriminácia,“ podčiarkol maďarský minister.
  Šéf maďarskej diplomacie sa zúčastnil na desiatej konferencii o plnení Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT), kde vystúpil v diskusii a o otázkach prístupu k nukleárnej energii rokoval s rezortnými partnermi z Argentíny a Bangladéša, ale aj s generálnym riaditeľom Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafaelom Grossim.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Szijjártó: Atómová energia sa nesmie stať obeťou sporov okolo vojny na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti