tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho manželka Olena Zelenská.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho manželka Olena Zelenská. Foto: tasr/ap

Zelenského manželka žiada ďalšie zbrane: Prihováram sa vám ako dcéra a matka!

Manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Olena Zelenská sa zjavne začína výraznejšie zapájať do medzinárodnej politiky a to práve v súvislosti s vojnou na Ukrajine. V súčasnosti prilákala mediálnu pozornosť jej návšteva USA. V stredu dostala dokonca priestor v americkom Kongrese, kde požiadala o ďalšie zbrane ako formu pomoci v boji proti Rusku. O jej prejave informovala TASR na základe informácií z denníka The New York Times.

Ruské hry o život

Zelenskyj a jeho rodina si v súčasnosti užívajú naozaj veľkú vlnu pozitívnej propagandy na sociálnych sieťach. Ich prejavy často narážajú na témy, ktoré sú v spoločnosti populárne a to vrátane filmov. Práve o jeden z najznámejších – Hry o život, sa Zelenského prvá dáma oprela vo svojom prejave, keď hovorila o potrebe zbraní na obranu proti „ruským hrám o život“, pri čom poukázala na zabíjanie detí a rozdeľovanie rodín.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výkonný riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) Fatih Birol.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  3. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  4. Lloyd Austin
  5. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  6. Americký prezident Joe Biden.

„Neprihováram sa vám ako prvá dáma, ale ako dcéra a matka,“ povedala. „Rusko ničí našich ľudí,“ vyjadrila sa Zelenská s dodatkom, že voči jej krajine sa vedie nevyprovokovaná a invazívna teroristická vojna.

Išla cez fotografie

Na city členov Kongresu sa mimo iného snažila zapôsobiť aj fotografiami detí, ktorým vojna na Ukrajine zničila život. Nie je to prvá oficiálna aktivita, ktorú prvá dáma Ukrajiny v Spojených štátoch absolvovala. Ešte v utorok sa totižto stretla s americkým prezidentom Joeom Bidenom. Biely dom mal podľa svojich vlastných vyjadrení so Zelenskou diskutovať o „pokračujúcej podpore Spojených štátov pre Ukrajinu a jej ľud pri obrane demokracie a pri vyrovnávaní sa s významnými ľudskými dôsledkami ruskej vojny, ktoré budú pociťovať v nasledujúcich rokoch“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského manželka žiada ďalšie zbrane: Prihováram sa vám ako dcéra a matka!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku