eReport.sk
Od žiadostí k vyhrážkam?
Manželka prezidenta Volodymyra Zelenského, Olena Zelenská. Zdroj: instagram.com/olenazelenska_official

Zelenského manželka o matkách ruských vojakov: Ak ich nepresvedčia rakvy, niekde sa stala chyba!

Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská povedala, že vojna s Ruskom jej manžela nezmenila, iba sa pred svetom odhalilo jeho odhodlanie zvíťaziť a tiež fakt, že je to muž, na ktorého sa možno spoľahnúť. Správu v piatok priniesla aj tlačová agentúra AP.

Zelenská v rozhovore zverejnenom v piatok v poľskom denníku Rzeczpospolita takisto uviedla, že svojho manžela, 44-ročného ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, nevidela od začiatku invázie Ruska na Ukrajine.

Dve deti sú s ňou, miesto pobytu neuviedla

Keď sa Zelenská zobudila ráno 24. februára, v deň začatia vojny, jej manžel bol už hore a oblečený. Povedal jej len „Začalo sa to“ a odišiel do úradu v Kyjeve, spomína si prvá dáma.

„Od 24. februára som videla manžela tak ako vy – v televízii a na videonahrávkach jeho príhovorov,“ dodala. Zelenská povedala, že ich dve deti sú s ňou, ale miesto pobytu neuviedla.

Na archívnej snímke z 23. novembra 2019 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho manželka Olena stoja pri pamätníku obetí hladomoru v Kyjeve.

Na archívnej snímke z 23. novembra 2019 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho manželka Olena stoja pri pamätníku obetí hladomoru v Kyjeve. – Foto: tasr/ap

Obvinila tiež Rusko z pokusu o genocídu ukrajinského ľudu a vyjadrila súcit s vyše 11 miliónmi Ukrajincov, ktorí boli nútení ujsť zo svojich domovov.

Vždy to bol muž, na ktorého sa dá spoľahnúť. Muž, ktorý nikdy nesklame. Kto vytrvá až do konca. Teraz len celý svet vidí to, čo možno predtým nebolo každému jasné.

Prvá dáma Ukrajiny o Volodymyrovi Zelenskom.

Poľsko prijalo najväčší počet z nich: hranice do Poľska prekročili od začiatku vojny tri milióny utečencov a z nich 1,6 milióna Ukrajincov požiadalo aj dostalo špeciálne identifikačné číslo, čo naznačuje, že plánujú v Poľsku určitý čas zostať. Toto číslo im umožní v Poľsku pracovať a získať bezplatnú zdravotnú starostlivosť a vzdelanie.

Vojna jej manžela vraj nezmenila

„Kiežby som mohla každého z nich objať. Ľahko sa dá predstaviť tá ťažká cesta, ktorú prekonali, útek z pivníc alebo bunkrov v Mariupole, z ostreľovania v Charkove, z okupovanej Kyjevskej oblasti a dokonca z Ľvova alebo Odesy, ktoré boli tiež pod paľbou ruských rakiet,“ uviedla Zelenská.

Poďakovala sa tiež Poliakom za ich úsilie pomáhať Ukrajincom a tento odkaz poslal v piatok poľským médiám aj jej manžel.

Počas tých dvoch mesiacov, čo ich synov zabíjajú na Ukrajine ako zločincov a okupantov, už mali čas vyjasniť si postoj. Keďže nič také z ich strany nebolo počuť – ak ich nepresvedčia rakvy, niekde sa stala chyba –, potom im nemám čo povedať.

Zelenská o matkách, sestrách a manželkách ruských vojakov.

Noviny Rzeczpospolita, ktoré rozhovor so Zelenskou robili na diaľku, sa prvej dámy spýtali, či vojna jej manžela zmenila. Je to bývalý komediálny herec, ktorý ako vojnový líder zjednotil Ukrajinu a získal si úctu po celom svete.

 „Vojna ho nezmenila,“ odpovedala Zelenská a dodala: „Vždy to bol muž, na ktorého sa dá spoľahnúť. Muž, ktorý nikdy nesklame. Kto vytrvá až do konca. Teraz len celý svet vidí to, čo možno predtým nebolo každému jasné.“

Cez matky či ženy ruských vojakov vraj nič neprenikne

Prvá dáma dostala aj otázku, či má nejaký odkaz pre matky, manželky a sestry ruských vojakov. Zelenská odpovedala, že nemá, pretože „cez ne nič neprenikne“.

„Počas tých dvoch mesiacov, čo ich synov zabíjajú na Ukrajine ako zločincov a okupantov, už mali čas vyjasniť si postoj. Keďže nič také z ich strany nebolo počuť – ak ich nepresvedčia rakvy, niekde sa stala chyba –, potom im nemám čo povedať,“ povedala Zelenská.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ nemeckej automobilky Mercedes-Benz Ola Källenius.
  2. Žiadna vojna?
  3. Muž sa objíma so svojím psom v metre v Charkove počas 85. dňa ruskej invázie na Ukrajinu vo štvrtok 19. mája 2022.
  4. Od žiadostí k vyhrážkam?
  5. Ukrajina má dôkazy, že na deportáciách ukrajinských detí, rukojemníkov z radov civilistov i vojnových zajatcov sa priamo podieľajú aj bieloruské orgány.
  6. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  7. Premiér Heger a prezident Zelenskyj

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského manželka o matkách ruských vojakov: Ak ich nepresvedčia rakvy, niekde sa stala chyba!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre