eReport.sk
Michal Čajkovský so spoluhráčom, foto:ig/dynamomoskva

Odvážny hokejista Čajkovský o Rusku: Milujeme to tu, iné ponuky neprichádzali do úvahy!

Michal Čajkovský patrí medzi tých hokejistov, ktorým bola pred poslednými majstrovstvami sveta v hokeji zamedzená účasť v slovenskej reprezentácii. To sa udialo z politických dôvodov, keďže Slovenský zväz ľadového hokeja po slovenských hokejistov požadoval tie „správne“ politické postoje a hlavne to, aby opustili Rusko a hrali v inej krajine. Niektorí športovci politickému tlaku západu podľahli, iní, aj napriek sankciám, svoju prácu v Rusku vykonávajú aj naďalej. A zdá sa, že sú relatívne spokojní.

V Rusku od roku 2016

Dnes Čajkovský sám tvrdí, že mal pred sezónou aj ponuky z iných klubov. V Spartaku Moskva je však podľa svojich vlastných slov spokojný. 31-ročný obranca pôsobí v KHL už od roku 2016 a jeho postoje k súťaži nezmenila ani vojna na Ukrajine, ktorá by za normálnych okolností so športom nemala nijak súvisieť.

„V Spartaku sa zišli skvelí chlapci, trénerský štáb a zamestnanci (…) Je to veľký klub s bohatou históriou a tradíciami, som rád, že som tu,“ povedal pre ruskú agentúru TASS Čajkovský.

Olympijský medailista

Čajkovský naviac patrí medzi hokejistov, ktorí už pre Slovensko niečo v kariére reálne urobili. Je totižto bronzovým medailistom z olympijských hier. Kritika, ktorej čelí zo strany niektorých Slovákov, v jeho očiach neostáva nepovšimnutá. „Stretávam sa aj s veľkou nenávisťou, ale sú aj takí, ktorí moju voľbu chápu. Rovnako ako v Česku nám zakázali hrať za národný tím na majstrovstvách sveta, ale môžem len zopakovať – sú tu pohodoví ľudia. Ja aj moja rodina to tu milujeme,“ opísal Čajkovský.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Višňovský naložil hokejovému zväzu
  2. Smer suverénnym lídrom volebných preferencií
  3. Fico je podobný ako Matovič
  4. Fico sa stáva stabilným lídrom preferencií

V Rusku sa mu teda vo finále páči. Momentálne tam žije aj so svojou rodinou. Chcel som zostať v Rusku, pretože sa mi tu páči, mám tu veľa priateľov. Som obklopený samými dobrými ľuďmi a nemôžem o nikom povedať jediné zlé slovo,“ pokračuje hokejista.

Liberálne médiá nerieši

V KHL momentálne, aj napriek verejnej kritike, stále pôsobí deväť Slovákov, medzi ktorých patrí aj elitný brankár Patrik Rybár. Ten je zhodou okolností Čajkovského spoluhráčom v Spartaku Moskva. Čajkovský dlhodobo odmieta médiám odpovedať na otázky ohľadom jeho postojov s presvedčením, že svoju pozíciu nemusí akýmkoľvek spôsobom objasňovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odvážny hokejista Čajkovský o Rusku: Milujeme to tu, iné ponuky neprichádzali do úvahy!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php