eReport.sk
FOTO TASR/AP

Kachovskú priehradu, sme nezamínovali. Tvrdí proruský predstaviteľ

Námestník proruského gubernátora Chersonskej oblasti Kirill Stremousov v piatok poprel tvrdenie, že Rusko zamínovalo Kachovskú priehradu na rieke Dneper na juhu Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Dag Daniš o zrušení obvinení v Súmraku:
  3. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.
  4. Najhoršie je na tom Cherson
  5. Ľudia kráčajú so psami po tmavej ulici v meste Záporožie na juhovýchode Ukrajiny v stredu 19. októbra 2022.
  6. Na archívnej satelitnej snímke z 28. augusta 2022 je pohľad na ruskými vojskami okupovanú Záporožskú jadrovú elektráreň (ZAES) v Záporoží na Ukrajine.

Ruská agentúra RIA Novosti citovala Stremousova, ktorý poprel tvrdenie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten predtým uviedol, že Rusko plánuje priehradu vyhodiť do vzduchu. Stremousov toto tvrdenie označil za „nepravdivé“.

Je to kúsok od fronty

Priehrada Kachovskej vodnej elektrárne je na rieke Dneper, a síce v oblasti, ktorú ovládajú ruskí vojaci, pričom je pomerne blízko ku kontaktnej línii s ukrajinskými silami.

Američania tvrdia, že Rusko pripravuje útok

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) vo štvrtok taktiež varoval, že Rusko zrejme pripravuje útok na Kachovskú vodnú elektráreň. Experti z ISW uviedli, že Moskva je pravdepodobne presvedčená, že „narušenie Kachovskej priehrady môže prekryť jej stiahnutie sa z pravého brehu rieky Dneper“.

Ruské ozbrojené sily totiž utekajú pred postupujúcou ukrajinskou armádou. Ruský útok na vodnú elektráreň pri meste Kachovka by mohol podľa ISW „zabrániť ukrajinskému postupu cez rieku alebo ho oneskoriť.“

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kachovskú priehradu, sme nezamínovali. Tvrdí proruský predstaviteľ

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti