eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Chceme očkovať rýchlejšie? Tu je návod, ktorý sa ujal v praxi!

Dá sa to aj inak! Odborník na zdravotnícku problematiku, lekár a hlavný koordinátor očkovania na úrovni bratislavskej župy Tomáš Szalay ukázal alternatívny spôsob ako urýchliť tempo očkovania v krajine. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského samosprávneho kraja v nedeľu zorganizoval deň otvorených dverí.

K nápadu spraviť niečo inak s vakcinačným systémom prišiel Tomáš Szalay po tom, čo sa veľká časť ľudí pozvaných cez portál korona.gov.sk nakoniec na svoj termín nedostavila. „Keďže včera neprišlo 20%, a aj dnes ráno to vyzeralo slabo, riskol som to a vravím nášmu komunikačnému guru Miškovi Feikovi, je čas!” opísal lekár na sociálnej sieni sled udalostí, ktoré predchádzali očkovaniu.

Zmenili sme rozloženie síl

A tak spustili plán bezbariérového očkovania na ktorý využili dostupné kapacity zdravotníkov aj vakcín. „Zmenili sme rozloženie síl. Z piatich registračných miest sme urobili osem. Ľudia s SMS mali samostatný rad, a primeranú prednosť,” priblížil Szalay zmeny oproti bežným očkovacím dňom.

Veľké zlepšenie spôsobila aj jedna na prvý pohľad nie až tak dôležitá vec. „Jeden z registračných počítačov bol náš centrálny, v ktorom je zasunutá lekárska karta; cez ňu prebieha komunikácia s eHealthom. Vďaka tej karte sa práve na tom jednom počítači dajú nezaregistrovaní ľudia nahadzovať rýchlejšie, pretože podľa rodného čísla si to stiahne väčšinu osobných údajov,” uviedol odborník. Doplnil, že kompetentné ministerstvá a úrady predtým už mnohokrát neúspešne žiadal o zavedenie vakcinačných kariet.

Tomáš Szalay – Foto: tasr

Neregistrovaní do pol hodiny

Nápor ľudí začal silnieť v popoludňajších hodinách, no tempo očkovania aj tak neutrpelo. „O druhej sa začal priestor pred štadiónom zapĺňať. Ale išlo nám to svižne. Smskoví čakali maximálne 5-7 minút, aj to často preto, lebo prišli v predstihu. Neregistrovaných sme zvládli zaregistrovať do polhodiny. K večeru sa to natiahlo asi na 40 minút,” vyhlásil Szalay.

Viac o očkokvaní:

Ďalej povedal, že za to mohlo aj príjemné slnečné počasie. „Bolo to znesiteľné čakanie a myslím, že to veľmi pohodovo brali aj ľudia. (Pfizeristi sú fajn, hovoria SBSkári, písal som to minule.) Nakoniec ich prišlo takmer 1000. Časť z nich len nechcela cestovať kamsi do Levíc, Michaloviec či Piešťan na druhú dávku. Ale vyše 500 z nich prišlo na prvú dávku, priemerný vek 33 rokov,” okomentoval Szalay. Zdôraznil, že akciu hodlá zopakovať aj budúci víkend.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport