eReport.sk
Matematik Richard Kollár. Foto: YouTube

Odborník šokuje: Ani rúška, ani vetranie, ani dočasné online vyučovanie deti pred infekciou neochráni!

Leto si ešte užijeme, ale jeseň vraj príjemná nebude. Tak to predpokladá matematik a vedec Richard Kollár, ktorý sa dlhodobo venuje analýzam dát z pandémie. Podľa odborníka by dnes nemali význam opatrenia. Hoci dnes sme ešte na tom dobre, všetko by sa malo zmeniť asi o 17 dní.

„Pozitivita antigénových testov už pri ich cca. konštantnom počte systematicky stúpa. Presne tak vyzeral silný nástup predchádzajúcej vlny. Otázkou je len to, ako vysoko sa dostaneme,“ vysvetľuje matematik s tým, že momentálne by sme s tým nemali nič robiť. „Teraz by obmedzovanie bolo ešte stále zbytočné a neefektívne, asi ako vyjedať omrvinky, keď vás čaká za chvíľu bohatá večera,“ vysvetlil. Všetko by sa malo pravdepodobne zmeniť o 17 dní. Vedec si myslí, že tak očakávaný školský rok tu ešte v našej histórii asi nebol.

O chvíľu sa otvárajú školy. Jeseň už nebude z pohľadu pandémie taká príjemná ako leto. – Foto: tasr

Už teraz sa diskutuje o tom, či budú v školách potrebné rúška a kde sa bude ako učiť. Pravdupovediac, je to asi takmer jedno. Ani rúška, ani vetranie, ani dočasné online vyučovanie deti pred infekciou neochráni. Raz školy budeme musieť otvoriť, a vtedy sa to asi aj tak stane. Nie je už vôbec otázkou kto, ale len kedy,“ tvrdí vedec Richard Kollár, ktorý vie, že je to pre rodičov ťažká situácia.

Rodičia, ktorí sa obávajú, že sa nakazia od svojich školopovinných detí, majú ešte šancu sa nechať zaočkovať. – Foto: tasr

Rodičia, ktorí sa obávajú, že nakazia od detí, majú poslednú šancu sa zaočkovať. – Foto: tasr

Ak sú zaočkovaní alebo infekciu v poslednom pol roku prekonali, šanca na to, že SARS-CoV-2 verzia delta+ ich deti na nich prenesú a že budú mať väčšie komplikácie, je veľmi malá. V ostatných prípadoch rozumiem ich strachu zo vzdelávania ich detí. Covid je hnusná choroba. A nik nechce skončiť úplne zbytočne v nemocnici,“ dodal s tým, že v týchto dňoch je posledná šanca na zaočkovanie.

Čítajte viac:

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborník šokuje: Ani rúška, ani vetranie, ani dočasné online vyučovanie deti pred infekciou neochráni!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport