tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Tomáš Drucker, foto: tasr

Drucker apeluje na Gröhlinga: Skončite s výhovorkami, deti musia chodiť do školy!

Bývalý minister zdravotníctva a bývalý minister vnútra Tomáš Drucker, apeluje na vládu a na ministra školstva Branislava Gröhlinga. Ako uvádza portál Topky.sk žiada ho aby sa počas zajtrajšej tlačovej konferencii dozvedel jednu zásadnú vec.

Deti musia chodiť do školy

„Som presvedčený, že od ministra školstva Gröhlinga očakáva Slovensko zajtra jednu-jedinú správu: Školy zostanú otvorené, za otvorené školy sa ako minister aj pobijem a otvorené školy ubránim,” uviedol Tomáš Drucker, predseda Dobrej voľby, deň pred zajtrajšou tlačovou konferenciou ministra školstva Gröhlinga o tom, ako majú fungovať školy v novom školskom roku. Všetky ostatné otázky označil Tomáš Drucker za dôležité, ale viac-menej technické a také, ktoré majú byť predmetom odbornej diskusie epidemiológov a pedagógov.

Minister školstva a nominant SaS Branislav Gröhling – Foto: tasr

Napríklad akým spôsobom a ako často sa má v školách testovať zoči-voči mutácii Delta. Napríklad ako prispôsobiť vnútorný chod škôl nástupu novej vlny pandémie. Napríklad akým spôsobom motivovať k vyššej očkovanosti pedagógov osobitne základných a stredných škôl.

Chceme vedieť ako bude vyzerať nový školský rok

„Máme za polovicou augusta, takže najvyšší čas to povedať školám, pedagógom, rodičom aj deťom, ako bude toto všetko zorganizované a čo sa od koho očakáva,” myslí si Tomáš Drucker. “Ale základná politika ministra školstva, ktorú od neho chcú počuť rodičia a deti, tá musí zajtra zaznieť jasne, jednoznačne a nevyhýbavo: V budúcom školskom roku už školy zostanú otvorené a nebudú sa zatvárať pri akomkoľvek scenári. Stačilo. Za toto sa má minister školstva pobiť a takýto prísľub od neho očakáva Slovensko,” uzavrel Tomáš Drucker očakávania od zajtrajšej tlačovej konferencie ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drucker apeluje na Gröhlinga: Skončite s výhovorkami, deti musia chodiť do školy!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku