eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021.
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Očkovacia lotéria štartuje! Matovičov rezort oznámil čas spustenia webu „byť zdravý je výhra“

Rezort ministra Igora Matoviča mal tzv. očkovaciu lotériu spustiť od 1. augusta, teda dnes po polnoci, napokon tak urobí s viachodinovým oneskorením. Podľa medializovaných informácií ministerstvo túto skutočnosť nevníma ako problém. Dôvod, prečo už lotéria nefunguje, ale ministerstvo vedené expremiérom nevysvetlilo. Na pondelok je však ohlásená tlačovka.

Ministerstvo financií (MF) SR spustí v nedeľu stránku www.bytzdravyjevyhra.sk napokon až o 20.00 h. Na tomto portáli sa môžu zaregistrovať všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom tlačový odbor MF SR.

„Takýmto spôsobom chceme motivovať tých, ktorí sa ešte nerozhodli očkovať a rovnako aj odmeniť ľudí, ktorí sú zodpovední,“ uviedol rezort. Ďalšie informácie plánuje ministerstvo poskytnúť v pondelok (2. 8.) na avizovanej tlačovej konferencii.

Dvakrát zaočkovaní, dvakrát do žrebovania

Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou proti ochoreniu COVID-19 sa dali zaočkovať. „Ak majú za sebou jednu dávku, do žrebovania budú zaradení jedenkrát. Ten, kto už absolvoval očkovanie oboma dávkami, je do žrebovania automaticky zaradený dvakrát,“ priblížilo ministerstvo.

Po registrácii získate špeciálny kód

Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. Zaočkovaná osoba sa zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špeciálny kód a ten následne odovzdá tomu, kto ho na očkovanie motivoval. Sprostredkovateľ si tento kód na stránke uplatní a získa tak finančnú odmenu.

K očkovacej lotérii sa vyjadri odborník aj Fico:

  1. V parlamente bude ako nezávislý
  2. Robert Fico (Smer-SD).

Ministerstvo dodalo, že registračný systém naprojektovalo do veľkej miery vo svojej réžii a využilo naň najmä interné kapacity odborníkov na informačné technológie. Upozornilo, že projekt spúšťa len dva týždne od podpisu legislatívy prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Očkovacia lotéria štartuje! Matovičov rezort oznámil čas spustenia webu „byť zdravý je výhra“

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti