eReport.sk
Foto: shutterstock

“Fanúšik” v liste naložil vláde za očkovanie. Odpoveď ho nepoteší: Je to znôška hlúpostí!

Cesty kritikov vakcín sú nevyspytateľné! Jeden český “fanúšik” adresoval slovenskej vláde negatívny postoj k stratégii vakcinácie naozaj poriadnou okľukou. Ručne písaný list totiž poslal nášmu veľvyslancovi v Prahe Rastislavovi Káčerovi. Ten, napočudovanie, aj odpísal. Aké slová adresoval nespokojnému občanovi?

„Dobrý deň pán veľvyslanec,” začína po česky písaný list pre slovenského veľvyslanca Rastislava Káčera v Prahe. V klasickej korešpondencii od istého Jana Svobodu sa môžeme dočítať tradičné výčitky slovenskej vláde, ktoré sa často vyskytujú aj na sociálnych sieťach.

Reči o apartheide

Svoboda uistil Káčera, že sleduje vývoj situácie na Slovensku za posledných tridsať rokov a je znepokojený. Kameňom úrazu je pre nahnevaného občana najmä nedávna novela schválená parlamentom, ktorá konkretizovala protipandemické opatrenia na Slovensku. Tým pádom, v niektorých prípadoch rozlišovala medzi zaočkovanými a nezaočkovanými. Kritici tak často hovoria o zvýhodňovaní očkovaných a diskriminovaní neočkovaných. Svoboda zašiel ešte ďalej a dodal, že slovenská vláda zaviedla na svojom území apartheid.

List Jana Svobodu. – Foto: FB/RK

Život v husákovskom Československu je v porovnaní so súčasným Slovenskom raj na Zemi,” povedal priamo Jan. „Je od vašej vlády nechutné, ako sa správa k občanom, ktorí si vážia svojho zdravia a odmietajú sa podieľať na šialenom vakcinačnom experimente, ktorý môže mať nedozerné následky,” opísal svoj postoj v liste “fanúšik”. Zároveň veľvyslanca požiadal, aby o jeho postoji informoval slovenskú vládu. A Káčer odpovedal. No neštandardným spôsobom priamo na sociálnej sieti.

Znôška hlúpostí

Káčer odôvodnil svoj krok, odpovedať mužovi na internete tým, že nenechal svoju spiatočnú adresu. „Dobrý deň pán Svoboda,” začal na úvod veľvyslanec. „Ani neviem, čo by som vám slušne odpísal na vaše riadky, lebo som možno už vekom a životnými jazvami menej trpezlivý a zdvorilý človek – keď som konfrontovaný znôškou evidentných hlúpostí,” udrel diplomat.

Káčer sa vo svojej odpovedi najskôr pozastaví na Svobodovej citácii: “Šialený vakcinačný experiment.” Tu veľvyslanec s určitou dávkou irónie vysvetľuje, že tento šialený experiment začal v obidvoch krajinách – Českej a Slovenskej republike už dávno.

Viac o očkovaní tu:

  1. Vakcína proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Johnson and Johnson.

„Prvé povinne očkovanie v Rakúsko-Uhorsku bolo zavedené 9.7.1837 – proti pravým kiahňam. Československo po roku 1918 potvrdilo povinnosť očkovania a posledný prípad kiahní na Slovensku bol v roku 1924. Naša bývalá socialistická republika, ako píšte váš husákovský raj, zaviedol povinné očkovanie proti tuberkulóze, čiernemu kašľu, osýpkam… očkovalo sa proti rubeole a mumpsu. Každých 10 rokov proti tetanu. Keď ste prišli s ranou k lekárovi – ani sa nepýtal. Jednoducho ju každému pichol. Šialený vakcinačný experiment zachránil životy miliónom ľudí. A očkovanie proti COVIDu zachránilo tisíce životov už v tomto roku. Zdravie si vážia tí, ktorí sa nechali zaočkovať,” adresoval Svobodovi rázne Kačer.

Rastislav Kačer – Foto: FB/RK

Zároveň dodal, že on sám a aj jeho drahí očkovaní sú. Dokonca podčiarkol, že každý rok očkuje aj svojho psa. „Vo svojom blízkom okolí však mám aj takých, ktorí sa nedali očkovať a na COVID zomreli,” priznal trpko.

Nevzdelaný človek

„Hovoriť o apartheide voči neočkovaným, o husákovom raji a šialenom vakcinačnom experimente môže len človek veľmi nevzdelaný, alebo neschopný vzdelania, alebo má iné divné motivácie, ktorým nemám dôvod a ani chuť rozumieť. Zaujímalo by ma, či ste vypisovali aj Husákovi o šialenom experimente a apartheide v spoločnosti delenej na držiteľov preukazu a tých čo ho nechceli mať. Som presvedčený, že také hrdinstvo vás vtedy nenapadlo,” pustil sa do Svobodu diplomat.

Rýzny status veľvyslanca Rastislava Káčera. – Foto: FB/RK

Napokon dal veľvyslanec pisateľovi za pravdu, aj keď poriadne osobitým spôsobom. Konštatuje, že Svoboda je hlboko znepokojený situáciou v jeho vlasti.

„Ja tiež. Som znepokojený totálnym osprostievaním v mojej vlasti. Šírením hlúpostí, konšpirácií, klamstiev a pochybných “názorov” stavaným na roveň faktom. Som veľmi znepokojený tým, že existujú politickí lídri, ktorí využívajú nevzdelanosť, hlúposť, hecujú nenávisť, delia spoločnosť – a robia to, napriek tomu, že vedia kam vedie takáto cesta a ako tým ničia našu krajinu. Som znepokojený, že máme vakcíny viac ako pol roka, ale nemáme zaočkovanú ani polovicu populácie. Som skutočne znepokojený, že moja krajina si nevie poradiť s dezinformačnou vojnou, šírením extrémizmu, toleranciou k tým, ktorí útočia na ústavný poriadok krajiny. Som sklamaný, že nevieme využívať nástroje štátnej moci tak, aby skutočne efektívne chránili demokratické zriadenie a našu suverenitu. Za nechutné považujem, že mnohí politici živia vlnu vulgárnosti, agresivity a prízemnosti,” rozohnil sa Káčer.

Diplomat zároveň upozorňuje, že ľudia musia pravidlá dodržiavať. „Dokonca aj tá zatracovaná politická korektnosť je asi fajn. Lebo v politicky korektnom tóne ma vedie k tomu, aby som napísal – pán Svoboda, mýlite sa a ja s Vašim názorom nesúhlasím. Lebo v tom zdivenom, agresívnom a nekorektnom svete, ku ktorému sa tak rýchlo blížime – by odpoveď bola o dosť tvrdšia,” uzavrel ostrú odpoveď Káčer.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport