eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Obvinený vyšetrovateľ NAKA Čurilla žaluje Borisa Kollára: Žiada státisícové odškodné!

Jeden z obvinených vyšetrovateľov NAKA pre podozrenie z manipulovania svedkov v najväčších kauzách Ján Čurilla podáva trestné oznámenie na predsedu NR SR Borisa Kollára. Dôvodom podania má byť septembrové vyjadrenie šéfa parlamentu počas tlačovej konferencii, kedy označil konania vyšetrovateľov za neprípustné až priam mafiánske. Informujú aktuality.sk.

Kollár ich označil za mafiu

„Nebudem podporovať, aby na druhej strane vznikla nová mafia, môžem ju pokojne nazvať “čurillovská”, a tá bude zneužívať zákon,“ to boli slová, ktoré Boris Kollár povedal počas tlačovej konferencii v parlamente na ich adresu. Za ne ho má Čurilla žalovať a žiadať okrem ospravedlnenia aj mastnú sumu. Požaduje odškodné 100-tisíc eur.!

Zadržali ich pre podozrenie z manipulovania svedkov

Veľká akcia policajtov voči policajtom. Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vyšetrovateľov najzávažnejších káuz Jána Čurillu, Pavla Ďurka a ďalších dvoch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Štefana Mašina a Milana Sabotu ešte v polovici septembra. Dôvody mali byť, že ovplyvňovali svedkov a zneužívali právomoci verejného činiteľa.

Viac z domácej politiky:

  1. Igor Matovič a Richard Sulík.
  2. Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.

Prepustili ich

Po takmer mesiaci ich napokon krajský súd v Bratislave prepustil. Podľa senátu KS je ich väzobné trestné stíhanie neopodstatnené a budú prepustení na slobodu. Trestné stíhanie však naďalej pokračuje. Dočasne poverený prezident PZ Štefan Hamran ich uviedol naspäť od služby.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvinený vyšetrovateľ NAKA Čurilla žaluje Borisa Kollára: Žiada státisícové odškodné!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport