eReport.sk
Igor Matovič a Richard Sulík.
Igor Matovič a Richard Sulík. Foto: tasr

Ako by dopadli parlamentné voľby? Najnovší prieskum ukázal zaujímavé čísla!

Ak by sa voľby konali v októbri, najväčšiu podporu by získala strana Hlas-SD so ziskom 18,2 percenta. Druhá by bola SaS s 14,5 percenta a tretí Smer-SD s 13,8 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre TV Joj na vzorke 1000 respondentov.

Hnutie OĽANO by podporilo 9,2 percenta opýtaných. Progresívne Slovensko by získalo 8,6 percenta hlasov a hnutie Sme rodina 7,4 percenta. Nasleduje KDH s 5,9 percenta hlasov a Republika s piatimi percentami.

Pred bránami parlamentu by zostala Aliancia s 4,5 percenta, SNS s 3,6 percenta aj ĽSNS s 2,3 percenta. Stranu Za ľudí by volilo 2,1 percenta voličov, Dobrú voľbu 1,8 percenta a Spolu 1,2 percenta.  

Zhodne po 0,5 percenta by získali Socialisti.sk, Maďarské fórum a KSS. Slovenské hnutie obrody a Slovenský patriot by dostali 0,2 percenta hlasov.

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskum získal 33 postov v parlamente, SaS 26 a Smer-SD 25 poslancov. OĽANO by obsadilo 17 kresiel, Progresívne Slovensko 16 miest, Sme rodina by malo 13 mandátov, KDH 11 poslancov a Republika deväť. Zber dát prebiehal telefonicky od 4. do 7. októbra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, Igor Matovič a Peter Pellegrini.
  2. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Migranti v Pobytovom utečeneckom tábore v Gabčíkove.
  4. Veronika Remišová (Za ľudí).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako by dopadli parlamentné voľby? Najnovší prieskum ukázal zaujímavé čísla!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport