eReport.sk
Na sníme detail zbraní na bojovom vozidle poèas prebiehajúceho cvièenia Saber Strike vo Vojenskom výcvikovom priestore
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ďalšia vojenská pomoc Ukrajine: USA ju vyčíslili na 450 miliónov dolárov!


Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 450 miliónov dolárov (428 miliónov eur). Súčasťou poskytnutého vybavenia budú aj raketové systémy stredného doletu HIMARS. Štvrtkovú informáciu agentúry AP už oficiálne potvrdil Biely dom.

„Tento balík pomoci obsahuje zbrane a vybavenie vrátane nových systémov vysokomobilných delostreleckých rakiet,“ uviedol hovorca Bieleho domu John Kirby. Súčasťou ďalších dodávok majú byť aj desaťtisíce nábojov, delostreleckej munície či dokonca člny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  2. Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, rokovanie
  3. V Čechách to vrie!

V najnovšom balíku obrannej pomoci budú aj ďalšie salvové raketomety. Prvé štyri batérie, ktoré USA poslali Kyjevu, sú už na Ukrajine. Túto informáciu vo štvrtok potvrdil ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov.

AP pripomenula, že nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu prišiel len týždeň po tom, ako USA oznámili, že Ukrajine pošlú vojenskú pomoc vo výške jednej miliardy dolárov. Spojené štáty a ich spojenci sa rozhodli Ukrajine dodávať systémy s dlhším dostrelom, pretože predpokladajú, že to umožní ukrajinským silám lepšie sa brániť proti ruským agresorom, uviedli nemenovaní americkí predstavitelia pod podmienkou zachovania anonymity. Nový balík vojenskej pomoci by mal Washington oficiálne oznámiť už čoskoro.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia vojenská pomoc Ukrajine: USA ju vyčíslili na 450 miliónov dolárov!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne