eReport.sk
Tandem hrôzy
Bývalý premiéri Igor Matovič a Eduard Heger. Foto: tasr

Tomu „ťažko uveriť.“ Po vláde Hegera a Matoviča rastie počet Slovákov s bankrotom a bez domova!

Obete bezprecedentnej pomoci, Veruže sme sa o nej napočúvali. A nie len od pánov Hegera a Matoviča. Hovoril o nej i pán Šeliga a tiež pani Remišová. (Sulík bol vtedy v Dubaji) Ale hovorí sa tiež, že „reči sa hovoria a chlieb sa je.“ A zdá sa, že ten chlieb, ktorý je zo dňa na deň drahší, sa už začal lámať. Rastie totiž počet Slovákov a Sloveniek tak bez domova ako v bankrote.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Peňazí nikdy nie je dosť
  2. voľby prieskum
  3. Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo
  4. Bojovník Juraj nikam neodchádza

Obete bezprecedentnej pomoci

V júli zbankrotovalo 840 občanov Slovenska, v medziročnom porovnaní počet ľudí s bankrotom narástol o 16,99 %.

Z občanov, ktorí v júli zbankrotovali, bolo 71 dlžníkov, teda viac ako 8 %, ľudí bez domova. Od roku 2006, keď začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca júla 2023 zbankrotovalo 73.274 obyvateľov Slovenska.

V stredu o tom informovala spoločnosť CRIF – Slovak Credit Bureau na základe svojej analýzy.

Bankrotujú celé rodiny

„Zaznamenali sme 18 bankrotujúcich manželských párov a deväť príbuzenských väzieb. V júli zbankrotovali aj dve osemdesiatničky. Ženy v tejto vekovej kategórii sa v štatistikách vyskytujú častejšie než muži. V júli zbankrotovala aj žena narodená v roku 1939,“ priblížila hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

A ľudia v produktívnom veku

V júli zbankrotovalo 513 mužov a 327 žien. Najväčšou skupinou bankrotujúcich dlžníkov medzi mužmi boli tridsiatnici, s podielom 30,41 %, a medzi ženami štyridsiatničky, s podielom 28,44 %.

Najviac osobných bankrotov bolo v júli vyhlásených v Prešovskom kraji, a to konkrétne 202. V Bratislavskom kraji s počtom 8 ich bolo najmenej.

Konkurzy

V júli bolo hlásených 833 konkurzov a sedem dlžníkov sa rozhodlo pre oddlženie formou splátkového kalendára. Zo všetkých osobných bankrotov v júli ich bolo 74 vyhlásených na majetok fyzických osôb, teda podnikateľov, a 766 na majetok nepodnikateľov.

Súdy za minulý mesiac zrušili 809 konkurzov, ktoré boli vyhlásené v predchádzajúcich obdobiach. Z nich bolo 725 zrušených pre nedostatok majetku dlžníka a 84 konkurzov bolo zrušených po splnení konečného rozvrhu výťažku.

Zdroj: teraz


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomu „ťažko uveriť.“ Po vláde Hegera a Matoviča rastie počet Slovákov s bankrotom a bez domova!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre