eReport.sk
Podnikatelia na kolenách
Na archívnej snímke zľava Juraj Droba a Eduard Heger pri vodke. Zdroj: plus7dní

VIDEO Heger: Moja vláda má právo ukázať ľuďom výsledky našej tvrdej práce! A zostať, kým sa tak nestane


Právo je právo. A na Slovensku žiaľ, „právo na vládnutie“ aj nad právom. Už len fakt, že vládu si síce občania môžu zvoliť, ale nemôžu ju odvolať, veľa vypovedá o úrovni demokracie v našej krajine. Odvolaný, dočasne poverený premiér Eduard Heger, sa po svojom odvolaní takmer dva mesiace tváril, že sa vlastne nič nestalo. Tvári sa tak ďalej, kým prezidentka mlčky „tvárenie sa“ schvaľuje. Teraz Eduard Heger v relácii Ta3 oznámil aj svoje dôvody.

Právo je právo

Okrem iného Eduard Heger v relácii uviedol, že všetky ohromné reformy, ktoré jeho i Matovičova vláda začala, sa ukážu až časom. A on i jeho odvolaná vláda majú právo, byť pri moci dovtedy, kým občania neuvidia tieto výsledky v praxi. Nuž, nie je právo ako právo. A konkrétne toto je asi najnovším znakom „liberálnej demokracie.“

„Každý deň navyše sa počíta. Tých deväť mesiacov navyše potrebujeme. Aby sme ľuďom doručili výsledky. A tiež, aby sme spojili demokratické sily. „

Eduard Heger, odvolaný premiér

Aj keď Eduard Heger v diskusii často opakuje, že septembrový termín predčasných volieb, pomôže Slovensku dovtedy „pospájať demokratické sily,“ na otázku v závere relácie, „Či nemá toto obdobie slúžiť na to, aby sa dovtedy posilnilo PS ale i projekt Mikuláša Dzurindu,“ odpovie, „že nie.“ Ide predsa o občanov.

Kde je vôľa, tam je cesta..

Rovnako to dopadlo aj s termínom predčasných volieb. Dočasne poverený premiér vyhlásil, že hľadá „90“ – ku (ktorú od relácie už našiel). Tak, aby boli voľby v septembri. Keď sa ho moderátor opýtal, prečo nehľadá „90“ -ku na jún, odpovedal, že na to nie je politická vôľa. Potom, ako Richard Dírer poznamenal, že Hlas a Smer by ale dali hlasy na jún, a teda by sa tá „90“ – ku na jún našla, Heger zopakoval, že „nie je politická vôľa.“

Demokrati

Ďalej uviedol, že preňho sú prirodzené rokovania s demokratickými stranami. Či by nebolo demokratické, keby do termínu predčasných volieb mali čo povedať ľudia, ale i opozícia, je otázne.

Úradnícka vláda

By podľa Eduarda Hegera nemala v parlamente žiadne šance. Nájsť takú veľkú podporu, akú ma tá jeho. Taktiež, by si úradnícka vláda musela vypýtať „povolenie vládnuť.“ Od poslancov NR SR, ktorí odvolali Hegerovu vládu.

Tá si však žiadne povolenie pýtať nemusí. Vláda, ktorej parlament vyslovil nedôveru, nepotrebuje na svoj ďalší takmer rok vládnutia, teda, vyslovenie dôvery. Možno by bolo vhodné prekopať niektoré naše zákony.

Zdroj: TA3 V politike

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger: Moja vláda má právo ukázať ľuďom výsledky našej tvrdej práce! A zostať, kým sa tak nestane

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne