tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Natália Milanová ohlásila obnovu historických pamiatok. Foto: tasr
Natália Milanová ohlásila obnovu historických pamiatok. Foto: tasr

Manžel ministerky Milanovej si môže vydýchnuť. Súd potvrdil jeho nevinu

Rozhodnutie, ktorým okresný súd Košice II v apríli oslobodil manžela ministerky kultúry SR a bývalého novinára Lukáša Milana spod obžaloby pre prečin ohovárania, je právoplatný. Stalo sa tak po tom, ako prokuratúra odvolanie voči rozsudku stiahla. TASR to vo štvrtok potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.

Milana obžalovali za článok v týždenníku Plus 7 dní z roku 2015 s názvom Košická chobotnica a s podtitulom Výpalník Paška?. Trestné oznámenie za ohováranie podal niekdajší šéf parlamentu za Smer-SD Pavol Paška, ktorý medzičasom zomrel.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ovsiannikovová takto narušila vysielanie správ s protivojnovým transparentom.
  2. Predseda OĽANO Igor Matovič

Mal ohovárať Pašku

Milan sa mal ohovárania dopustiť tým, že ako autor uviedol o Paškovi nepravdivé informácie. Podľa oslobodzujúceho rozsudku okresného súdu z 26. apríla „skutok nie je trestným činom“. Prokurátor sa následne odvolal a vo veci mal ďalej rozhodovať krajský súd. Okresná prokuratúra dostala písomné vyhotovenie rozsudku začiatkom júla. „Po preskúmaní rozsudku Okresného súdu Košice II a jeho odôvodnenia sa okresný prokurátor stotožnil s rozhodnutím súdu a písomným podaním zo dňa 14. júla využil svoje oprávnenie a zahlásené odvolanie z 26. apríla vzal v celom rozsahu späť,“ uviedol TASR hovorca Krajskej prokuratúry Košice Peter Koromház.

Pavol Paška
Pavol Paška. Foto: tasr

Verdikt okresného súdu nadobudol podľa krajskej hovorkyne súdov právoplatnosť 19. júla. Autor v predmetnom článku poukázal na podozrivé personálne prepojenia a klientelistické praktiky pri obstarávaniach v košických nemocniciach. Milan uvádzal ako zdroj nemenovaného podnikateľa, podľa ktorého si mal Paška od neho pýtať provízie za podnikanie v oblasti zdravotníctva.

Okresný súd v kauze najprv trestným rozkazom neprávoplatne uznal Milana za vinného a určil mu trest 18 mesiacov s trojročnou podmienkou, ako aj trojročný zákaz novinárskej činnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Manžel ministerky Milanovej si môže vydýchnuť. Súd potvrdil jeho nevinu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku