eReport.sk
Foto: tasr

Juraj Miškov: Prečo som si prvýkrát po rokoch nepredĺžil predplatné Denníka N?


Tvrdí, že novinárska obec začala ovplyvňovať politiku. Liberál a bývalý člen pravicovej vlády Ivety Radičovej Juraj Miškov napísal kritický príspevok na sociálnu sieť. Koho skritizoval? Denníky SME a N. N-ko po smrti Jozefa Majského publikovalo ďalší zo svojich nenávistných článkov. Miškov upozornil, že ešte ani po smrti človeka sa nevedia zdržať hnusných komentárov.

Novinárska obec začala ovplyvňovať politiku

„Kto určí hranicu šírenia nenávisti – ak nie ja?“ pýta sa bývalý minister hospodárstva.  

Všíma si, že médiá už dlhšie namiesto informovania robia politiku. „Dlhé roky som predplatiteľom denníka SME a od začiatku vzniku aj Denníka N. Častokrát, aj počas pôsobenia v politike, aj po mojom odchode z aktívnej politiky som vnímal narastajúce tendencie časti novinárskej obce ovplyvňovať politiku a chod vecí verejných. Častokrát som moje výhrady k snahe niektorých novinárov “robiť politiku namiesto politikov” aj formuloval a osobne komunikoval. Niektorí z nich sú moji priatelia ešte z vysokoškolských čias,“ píše Juraj Miškov.

Mohlo by vás zaujímať:

Po udalostiach z minulého týždňa vníma bývalý minister snahu niektorých médií posunúť zodpovednosť za stav polarizovanej spoločnosti iba na politikov. „Bola by to chyba a nepovažujem to za férové. Do veľkej miery sú za tento stav spoluzodpovedné aj niektoré médiá a “aktivistickí” novinári. Preto som, asi naivne, očakával, že na rozdiel od politikov, ktorým je sebareflexia akosi prirodzene cudzia si aspoň médiá nasypú trochu popolu na hlavu a s dávkou pokory priznajú svoj podiel na stave spoločnosti na pokraji psychózy.

Prestávam vás finančne podporovať!

„Masmediálna manipulácia verejnosti bola rokmi vytváraná či už filtráciou informácií (toto zverejníme, toto nie..), nálepkovaním a dehonestovaním osôb (antivaxer, konšpirátor, pro-ruský, dezolát..) a podsúvaním vlastných politických názorov a stanovísk, ktoré by mali byť jasne označené ako názor alebo komentár. Napríklad, “čo si treba myslieť o xyz”, ´ako treba vnímať vyjadrenia xyz” a podobne,“ konštatuje liberálny politik.

A tak prichádza Miškov s vlastným riešením. „Tak som dospel k názoru, že jedným zo spôsobov ako môžem dať najavo svoju vlastnú nespokojnosť so spôsobom fungovania médií a prispieť k zastaveniu eskalácie napätia je aj to, že ich jednoducho prestanem finančne podporovať. Nechcem byť viac súčasťou sveta, v ktorom sa o nejakom mŕtvom podnikateľovi (nech už bol akokoľvek kontroverzný) hovorí ako o “najväčšom narcisovi slovenskej oligarchie”,“ uzatvára Juraj Miškov a na záver dodáva už len to, že Majského osobne ani len nepoznal.

Miškov k postu pripojil aj fotografiu náhľadu na článok Denníka N.

screenshot z Denníka N

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Juraj Miškov: Prečo som si prvýkrát po rokoch nepredĺžil predplatné Denníka N?

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: