eReport.sk
Trump je prvým exprezidentom obvineným z trestného činu
Trump je prvým exprezidentom obvineným z trestného činu Foto: tasr/ap

Novinárka opäť žaluje Trumpa! Za výroky po vynesení rozsudku žiada ďalších desať miliónov

Právnici americkej novinárky E. Jean Carrollovej, ktorá vysúdila od bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odškodné päť miliónov dolárov za sexuálne napadnutie a ohováranie, podali na amerického exprezidenta pozmenenú žalobu za jeho výroky po vynesení spomínaného rozsudku. Informovala o tom TASR podľa správ agentúr AP a Reuters.

Podľa právnikov novinárky poznámky Trumpa na adresu ich klietky po tom, čo ho obvinila zo znásilnenia, poškodili jej povesť. Na základe toho prišla o dlhodobú prácu v časopise Elle. Právnici preto podali na súd v newyorskom Manhattane žalobu a žiadajú od exprezidenta odškodné vo výške desať miliónov dolárov.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Zuzana Dolinková.
  2. Veci môžu byť inak!
  3. Tomáš Taraba
  4. Višňovský naložil hokejovému zväzu

Platiť sa mu nechce

Súd v newyorskom Manhattane 9. mája rozhodol, že Trump v 90. rokoch sexuálne napadol Carrollovú. Neskôr v októbri 2022 ju očierňoval, keď o tom klamal. Sudca preto Trumpovi nariadil vyplatiť odškodné vo výške päť miliónov dolárov. Trump sa proti rozsudku odvolal.

Carrollovej právnici v pondelok poukázali na príspevky, ktoré po tohto oznámení rozsudku Trump zverejnil na svojej sociálnej sieti Truth Social, a na Trumpove vystúpenie v televízii CNN z 10. mája, kde tvrdil, že Carrollovú nepozná.

Žaloba ho má odradiť

Právnici preto pozmenili skoršiu žalobu, v ktorej Trumpa obviňujú z ohovárania Carrollovej v roku 2019 teda v čase, ked bol ešte prezidentom.

„Trumpové hanlivé vyjadrenie po ohlásení rozsudku ukazujú na hĺbku jeho nenávisti voči Carrollovej. Je totiž ťažké si predstaviť očierňovanie viac motivované nenávisťou, nepriateľstvom alebo zlosťou,“ uvádzajú právnici novinárky v žalobe. Zároveň dodali, že cieľom vysokého odškodného je odradiť Trumpa od ďalšieho podobného konania

Je vraj klamárka

Carrollová počas svojej výpovede v predchádzajúcom procesu uviedla, že Trump ju 90. rokoch znásilnil v skúšobnej kabínke obchodného domu v Manhattane. V októbri 2022 Trump údajne poškodil jej dobré meno, keď na sociálnej sieti Truth Social jej tvrdenia označil za klamstvá.

Novinárka exprezidenta zažalovala už v novembri roku 2019 za ublíženie na cti. Toho sa Trump údajne dopustil v súvislosti s popieraním činu, keď sa vyjadril, že Carrollová ani „nie je jeho typ“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Novinárka opäť žaluje Trumpa! Za výroky po vynesení rozsudku žiada ďalších desať miliónov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php