eReport.sk
Alec Baldwin, Foto: Instagram/Alec Baldwin

Nové fakty o nešťastnej streľbe Aleca Baldwina. Urobila chybu aj kameramanka?

Po incidente počas natáčania westernu Rush sa začínajú vynárať stále nové informácie. V Hollywoode sa hľadá vinník tejto tragédie a uvažuje sa o tom, či neurobila chybu aj samotná Halyn Hutchins.

Zdá sa, že film od režiséra Joela Souza bol od začiatku prekliaty. Viacerí svedkovia potvrdili, že počas natáčania vládol chaos. Už v priebehu týždňa dvakrát padli výstrely, pri ktorých boli taktiež nesprávne nastavené zbrane na slepé náboje. K týmto situáciám došlo pri zaskakovaní dablérmi, ktorí však nikoho neohrozili.

Automaticky sa tak sústredila pozornosť na hlavnú zbrojárku, ktorá mala na starosti prípravu zbraní. Tou je 24-ročná Hannah Gutierrez-Reed, ktorá je dcérou slávneho hollywoodskeho zbrojára Thella Reeda. Už v minulosti spolupracovala na viacerých kasových trhákoch. Svojmu remeslu sa učila od malička, preto si nikto nevie predstaviť, kde by mohla urobiť chybu.

Posledným človekom, ktorý držal zbraň pred Alecom Baldwinom, bol asistent režiséra Dave Halls. Ten ju podal hercovi do ruky so slovami, že všetko je v poriadku a môže natáčať. Zaujímavosťou je, že v minulosti spolupracoval na filme Vrana, počas ktorého rovnako nešťastne zomrel Brandon Lee. Polícia už u oboch osôb urobila prehliadku, ale nevzniesla žiadne obvinenia.

Viac sa dozviete:

  1. Alec Baldwin s manželkou Hilariou

Odborníci navyše potvrdili, že počas natáčania došlo k sérii bezpečnostných chýb. V zbrani totiž môže uviaznuť ostrý náboj, preto mala byť poriadne vyčistená. Na filmovom pľaci však v žiadnom prípade nemá čo hľadať pravá munícia. Baldwin si podľa ich slov mal právo vyskúšať streľbu na nečisto, čím by dostal náboj von z pištole. Navyše chybu urobila aj samotná Hutchins. Počas priameho natáčania takýchto situácií nemá stáť priamo v línii streľby a keď to je nevyhnutné kvôli záberu, v tom prípade musí mať pred sebou ochranné plexisklo.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nové fakty o nešťastnej streľbe Aleca Baldwina. Urobila chybu aj kameramanka?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport