tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský vojak nesie protitankovú zbraň NLAW. Medzi obytnými panelákmi. archívna snímka.Foto: tasr

Je toto normálne? Amnesty International si dá preveriť vlastnú správu o Ukrajine, za ktorou si stojí!

Javí sa to, ako čosi mimoriadne šialené. Známi ľudskoprávni aktivisti ohlásili, že správu o Ukrajine, ktorá čelila ostrej kritike politikov aj médií, ešte nechajú preskúmať. Toto ich rozhodnutie nemožno ani s prižmúrením oboch očí vnímať ako niečo normálne. A to o to viac, keď aktivisti iba nedávno, už po masívnej kritike predmetného dokumentu vyhlásili, že si za správou stoja.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) v sobotu uviedla, že chce preveriť svoju štúdiu týkajúcu sa Ukrajiny. Tvrdila v nej, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach. TASR informuje podľa správy agentúry DPA.

Postupy vraj preveria externí odborníci

AI v sobotnom vyhlásení napísala, že postupy pri tvorbe štúdie dôkladne preskúmajú externí odborníci. Podrobnosti o priebehu revízie určí správna rada Amnesty budúci týždeň po tom, ako budú mať rôzne národné organizácie možnosť vyjadriť sa, píše DPA.

Táto ľudskoprávna organizácia minulý týždeň v štúdii upozornila, že ukrajinská armáda svojím konaním porušuje medzinárodné humanitárne právo. Zároveň zdôraznila, že takéto porušenia „v žiadnom prípade neospravedlňujú útoky Ruska, pri ktorých zahynulo a utrpelo zranenia nespočetné množstvo civilistov“.

Zelenskyj: Bol to pokus preniesť zodpovednosť na obeť

Predmetná správa pobúrila ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského aj ďalších ukrajinských predstaviteľov a vyústila aj do rezignácie šéfky ukrajinskej pobočky AI Oksany Pokaľčukovej.

Kyjev túto štúdiu prirovnal k ruskej propagande a dezinformáciám. Podľa Zelenského sa Amnesty pokúša preniesť zodpovednosť z agresora na obeť. AI v nedeľu uviedla, že si za svojimi zisteniami stojí, avšak mrzí ju „bolesť, ktorú touto správou vyvolala“.

Nemecká pobočka tejto ľudskoprávnej organizácie kritizovala, že výsledky predmetnej štúdie „neboli komunikované s citlivosťou a presnosťou“, aké sa od takejto organizácie očakávajú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je toto normálne? Amnesty International si dá preveriť vlastnú správu o Ukrajine, za ktorou si stojí!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku