eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: fb/orbanviktor

Orbán pred novinármi šokoval: Rusom sa podarilo premeniť Ukrajinu na zem nikoho! Čo na to Kyjev?

Orbán pred novinármi šokoval tvrdými vyhláseniami na adresu Ukrajiny. A ukrajinské ministerstvo vnútra už reagovalo. Predvolá si maďarského veľvyslanca pre „úplne neprijateľné“ výroky maďarského premiéra Viktora Orbána o Ukrajine. Oznámil v piatok Kyjev. TASR informuje na základe správy agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbán
  2. Orbán plánuje vetovať predlženie sankcií voči Rusku
  3. Viktor Orbán si uťahuje z Bruselu
  4. Orbán bez servítky

Orbán povedal novinárom, že Ukrajina je zem nikoho a prirovnal ju k Afganistanu, napísal na sociálnej sieti hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko.

Čo vlastne presne vyhlásil Orbán

Český web irozhlas.cz uviedol, že Orbán sa počas stretnutia s novinármi vyjadril k vojne Ruska proti Ukrajine. Podľa ukrajinského portálu dal najavo, že neverí vo víťazstvo Kyjeva, ale domnieva sa, že Ukrajina sa postupne premení na „neriaditeľnú trosku“, čo je podľa neho cieľ Ruska. Aby Západ nemohol hovoriť o Ukrajine ako o „cennej odmene“. A Rusom sa podľa Orbána už podarilo premeniť Ukrajinu na „krajinu nikoho“, čiže je na tom rovnako ako Afganistan. Orbán obviňuje Západ z rozpútania novej studenej vojny, zatiaľ čo Maďarsko si praje zostať mimo akejkoľvek vojny a udržiavať dobré vzťahy aj so súpermi Západu, pripomenul český server.

Ukrajina sa vyhradzuje právo na ďalšie kroky

„Takéto vyhlásenia sú úplne neprijateľné. Budapešť pokračuje vo svojom kurze, ktorého cieľom je zničenie maďarsko-ukrajinských vzťahov,“ reagoval Nikolenko.

„Maďarský veľvyslanec bude predvolaný na ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí na otvorenú diskusiu. V rámci svojej reakcie si vyhradzujeme si právo na podniknutie ďalších krokov,“ napísal Nikolenko.

Orbán nepodporí sankcie voči ruským energiám

Orbán v piatok povedal, že Maďarsko bude vetovať akékoľvek sankcie EÚ voči ruskému energetickému sektoru, pripomína Reuters. Maďarsko opakovane kritizuje sankcie Európskej únie  voči Moskve s tvrdením, že nedokážu účinne oslabiť Rusko, ale môžu zničiť európsku ekonomiku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán pred novinármi šokoval: Rusom sa podarilo premeniť Ukrajinu na zem nikoho! Čo na to Kyjev?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti