eReport.sk
Tak čo, ospravedlníte sa, pán poslanec Valášek? Touto vetou začína Eduard Chmelár svoj najnovší príspevok na sociálnej sieti.
Tomáš Valášek (Za ľudí). Foto: tasr

Blaha: Neuveríte, kde boli Valášek Z PS a Dostál, kým R. Fico bojoval o život


Tomáš Valášek a Ondrej Dostál išli provokovať na Taiwan, samozrejme proti vôli NR SR. Valášek tam išiel na inauguráciu taiwanského prezidenta. „Ani počas pravicových vlád na Slovensku túto zásadnú líniu slovenskej zahraničnej politiky nikto nespochybnil – až došiel Valášek z PS a Dostál z SaS,“ upozorňuje Blaha. Američania provokujú Taiwanom Čínu a Valášek s Dostálom „robia Američanom užitočných viete-čo“, konštatuje známy ľavičiar.  

Neuveríte, kde boli poslanci Valášek a Dostál

„Neuveríte, kde boli poslanci Valášek a Dostál, keď Národná rada prijímala uznesenie k atentátu na Roberta Fica,“ začína svoj príspevok na sieti Telegram známy ľavičiar a podpredseda parlamentu.

„Podpredseda Progresívneho Slovenska, zodpovedný za ich zahraničnú politiku, Tomáš Valášek, si urobil súkromný výlet na Taiwan. Proti vôli NR SR. Išiel tam na inauguráciu taiwanského prezidenta, čím vyslal ťažko nepriateľský signál Číne, ktorá to považuje za akt podpory separatizmu. Slovensko od svojho vzniku podporuje politiku jednej Číny a neuznáva Taiwan, rovnako ako drvivá väčšina krajín sveta. Prakticky takmer všetky,“ informuje Blaha.

Čínu považujeme za priateľa

Upozorňuje, že ani počas pravicových vlád na Slovensku túto zásadnú líniu slovenskej zahraničnej politiky nikto nespochybnil. „Až došiel Valášek z PS a Dostál z SaS. Naše vlády chceli mať s Čínou vždy tie najlepšie vzťahy, Čína je ekonomický gigant a obchodná spolupráca nám môže mimoriadne pomôcť. Premiér Robert Fico má do Číny naplánovanú oficiálnu cestu – má dôjsť k spusteniu významných projektov. Čínu považujeme za priateľa. Rovnako ako ďalšie krajiny BRICS,“ dodal podpredseda parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr
  2. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
  3. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)

PS opäť raz ohrozuje naše záujmy. „A čo robí opozícia na čele s PS? Ohrozuje naše národné záujmy takýmto pubertálnymi nepriateľskými gestami proti Číne. Taiwan patrí Číne, žijú tam Číňania a nebyť americkej flotily, tak by Čína bola zjednotená už v roku 1949. Taká je historická pravda. To, že Američania ďalej provokujú Čínu, je hlúpe a nezodpovedné. Ale že im Valášek s Dostálom robia užitočných viete-čo, to je doslova zbesilý útok na národné záujmy SR,“ hnevá sa Ľ. Blaha.

Ohrozuje to naše národné záujmy!

Je dôležité dodať, že Valášek nie je len nejaký hocaký poslanec. V je PS zodpovedný za zahraničnú politiku. Blaha teda upozorňuje, že jeho podpora separatizmu je vlastne oficiálnou politikou PS-ka. „Po 30 rokoch sa našla strana, ktorá oficiálne rozbíja konsenzus v slovenskej zahraničnej politike ohľadom Číny – toto si doteraz nedovolil nikto. Je to cynické aj voči Robertovi Ficovi, ktorý sa do Číny chystal, aby pomohol slovenskej ekonomike a dnes leží v nemocnici kvôli nenávisti, ktorú tu niekto spustil,“ upozorňuje Blaha.

Podľa neho, opozícia by sa mala okamžite dištancovať od Valáška a Dostála. Tí podľa neho robia hanbu celému Slovensku. „Ak to neurobia, ohrozujú národné záujmy SR a rúcajú piliere našej oficiálnej zahraničnej politiky… My Valáškovu súkromnú cestu na Taiwan ostro odsudzujeme.

USA zjavne nechcú, aby sme s Čínou spolupracovali. A Valášek očividne len plní pokyny. Panáčik na motúziku,“ uzavrel Ľuboš Blaha.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha: Neuveríte, kde boli Valášek Z PS a Dostál, kým R. Fico bojoval o život

Odoberať
Upozorniť na
36 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: