eReport.sk
Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr
Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr

Blaha: Prestaňte kopať do obete, inak zmier nikdy nenastane


,,Áno, vyslali sme z parlamentu zásadný signál, že Slovensko sa musí upokojiť. A tento signál nemohol iniciovať nikto iný, iba Smer,“ uviedol Ľ. Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

,,Ale ruku na srdce – jediný, kto má morálne právo vyzvať spoločnosť na skutočné zmierenie, je Robert Fico. On je obeť a nie samozvaní moralizátori. Jedine on. Má právo na odpustenie, no má právo aj na hnev. Roky naňho brutálne útočili a výsledkom bol pokus o vraždu. Ja počkám, čo povie Robert Fico a nech si vyberie ktorúkoľvek cestu, budem stáť za ním,“ vysvetľuje Ľuboš Blaha na sieti.

,,To, čo v Smere musíme rázne odmietnuť, je victim blaming. Nám skoro zavraždia predsedu a my sa máme teraz ospravedlňovať? A možno takéto niečo budú chcieť aj od Roberta Fica, či? V pondelok v TA3 sa ma do tejto polohy snažil vtlačiť Peter Bielik. Nepochopil, že k zmiereniu nevedie cesta cez relativizáciu viny, ale jedine cez pravdu a cez pokánie tých, čo šírili nenávisť voči Robertovi Ficovi,“ uviedol v príspevku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. polícia SR

Nie, oni nemusia

,,Zatiaľ však žiadne PREPÁČTE nezaznelo ani od Šimečku, ani od Matoviča, ani od Gröhlinga. Ospravedlnil sa akurát Robo Kaliňák a Andrej Danko. Nie je to absurdné? Nie je absurdné, že novinársku cenu práve teraz udelia Martinovi Šimečkovi, ktorý roky zúrivo nadáva na Roberta Fica a Slovákov označuje za fašistov a zbabelcov? Nie je absurdné, že sú po atentáte úplne ticho herci? Kde sú odrazu? Počujete nejakú ľútosť? Nejakú sebareflexiu? Nie, oni nemusia. To my musíme, že? Niektoré médiá majú pocit, že pár dní po pokuse o vraždu na nášho predsedu je ten ideálny čas, kedy nás môžu moralizovať a kopať do obete. Pamätajte – stojíme za Robertom Ficom. Nech zvolí akúkoľvek cestu,“ hovorí Ľ. Blaha na záver.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha: Prestaňte kopať do obete, inak zmier nikdy nenastane

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: