eReport.sk
Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
Ľuboš Blaha, foto:fb/lb

Neuhneme ani o milimeter, lebo nenávisť mier nikdy neporazí, odkazuje Blaha


Atentát na premiéra Roberta Fica nezatriasol iba slovenskou verejnosťou, ale aj celou politickou scénou. Opozícia sa až priveľmi okato usiluje o akýsi „pokoj zbraní“, lenže život na Slovensku ide ďalej. Našťastie, zdravotný stav šéfa Smeru-SSD sa pomaly zlepšuje, a tak koalícia pokračuje v rozrobenej práci na tom, čo svojím voličom sľúbila.

Zápas proti politickému násiliu a nenávisti

Atentátnik Juraj Cintula krátko po svojom hroznom čine priznal, že to, čo spravil bolo pri plnom vedomí a preto, že sa mu nepáčili kroky, ktoré koalícia urobila, robí a plánuje urobiť. Medzi kroky, ktoré ani tento šialený skutok nezastaví je zákon o RTVS, ktorý v Národnej rady SR poslanci posunuli už do druhého čítania.

„Toto je tá najlepšia odpoveď pre atentátnika. Nás žiaden terorizmus nezastaví,“ odkazuje v statuse Ľuboš Blaha, podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD Jurajovi Cintulovi, ktorému najviac prekážali tri veci: RTVS, Mazák a Ukrajina. „Čiže naša mediálna, justičná a mierová politika,“ dodal Blaha.

Neuhneme ani o milimeter. Ani pri RTVS, ani pri ÚŠP a ani pri našej mierovej politike.

Ľuboš Blaha, podpredseda Národnej rady SR podpredseda Smeru-SSD

„O to viac nekompromisní musíme byť v týchto oblastiach. Je to teraz už aj súčasť nášho zápasu proti politickému násiliu a nenávisti,“ prízvukuje podpredseda smerákov, ktorý vraj s veľkou hrôzou počúva o tom, že Nemci chcú na našom území rozmiestňovať rakety proti Rusku.

„Rázne sme to odmietli,“ odkazuje všetkým, pričom pripomína, že s rovnakou hrôzou počúva, že „Dzurinda a jeho militantná partia by chcela na Slovensku vybudovať protivzdušnú ochranu NATO, ktorá by slúžila Ukrajine vo vojne“. Slovensko by sa tak podľa Blahu stalo terčom.

Eurovoľby rozhodnú, či tu bude vojna alebo mier

Blaha navyše pripomína aj to, že sme absolútne bezpečnostne obnažení, pretože Naď odovzdal náš systém S-300 Ukrajine a oklamal všetkých, že má dlhodobú náhradu. „A teraz vyplakáva, že ho za to niekto označil za vlastizradcu. A ešte by sa chcel súdiť. Chlap, čo Slovákom nadával do opíc,“ konštatuje na margo exministra obrny  súčasného poradcu českej ministerky obrany.

„Politickí skrachovanci ako Naď ma nezaujímajú, nebudem sa ním zahadzovať. Ale jedného dňa si ho spravodlivosť nájde. Za to, čo napáchal na Slovensku,“ odkazuje podpredseda Smeru-SSD ktorý priznáva, že hrôzou ho napĺňajú aj nápady prezidenta Macrona, ktorý by chcel posielať vojakov na Ukrajinu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr
  2. Ľuboš Blaha
  3. Podpredseda parlamentu a strany Smer-SD Ľuboš Blaha

„Rusko už pohrozilo tvrdou reakciou. To vážne niekto chce riskovať jadrovú vojnu?“ pýta sa smrteľne vážne Blaha a pripomína, že kvôli ich mierovej politike sa stal Robert Fico terčom ukrutnej nenávisti. „A výsledok – len o vlások unikol smrti. O to väčší dôvod máme, aby sme nekompromisne usilovali o mier a tvrdo odmietali všetky tieto šialené nápady, ktoré nás ženú do vojny,“ konštatuje podpredseda Smeru-SSD, ktorý Cintulovi a jeho podobným odkazuje:

„Neuhneme ani o milimeter. Ani pri RTVS, ani pri ÚŠP a ani pri našej mierovej politike.“ Eurovoľby podľa Ľuboša Blahu rozhodnú o tom, či tu bude vojna alebo mier. „Verím, že dnes už nikto nepochybuje, že treba ísť voliť. Ich nenávisť viedla k tomu, že skoro zavraždili nášho premiéra. Poďme im ukázať, že nenávisť mier nikdy neporazí,“ dodáva na samý záver Blaha.

Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neuhneme ani o milimeter, lebo nenávisť mier nikdy neporazí, odkazuje Blaha

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre