eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Nemeckí policajti namietajú proti zavedeniu kontrol na hraniciach s Poľskom a Českom

Nemecký zväz policajtov (GdP) v utorok zopakoval svoje námietky voči možnému zavedeniu pravidelných kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, ktoré avizovala nemecká vláda v súvislosti s príchodom nelegálnych migrantov. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

„Ako GdP vystupujeme proti fyzickým, fixným hraničným kontrolám. Pretože ich v (našej) policajnej práci nepovažujeme za účinné,“ uviedla Erika Krause-Schöneová z policajného zväzu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ako na divokom západe

Hrozí, že pôjdu inými trasami

V prípade zavedenia takýchto kontrol na hraniciach podľa nej hrozí, že by sa im potenciálni prevádzači migrantov mohli jednoducho vyhnúť. A zvoliť si iné trasy. Z tohto dôvodu spolková polícia presadzuje flexibilný prístup k ochrane hraníc. Ten jej umožní rýchlo sa prispôsobiť meniacej sa situácii.

Minister vnútra spolkovej krajiny Durínsko Georg Maier vyjadril presvedčenie, že samotné kontroly na hraniciach s Poľskom a Českom migračnú krízu v Nemecku nevyriešia. Zároveň dodal, že fixné kontroly by viedli k dopravným zápcham. A vyžadovali by si obrovské množstvo personálu.

Migráciu treba riešiť v rámci EÚ

Podľa Maiera v súčasnosti neexistujú právne prostriedky na to, aby bolo možné ľudí, ktorí sa usilujú o získanie azylu, otočiť priamo na hraniciach a vrátiť ich tam, odkiaľ prišli.

Spolková ministerka vnútra Nancy Faeserová v pondelok uviedla, že už teraz je možné otočiť hranici s Poľskom a Českom osoby, ktoré sa do Nemecka pokúsia vstúpiť nelegálne. Krause-Schöneová i Meier sa tiež dožadovali toho, aby sa problém nelegálnej migrácie riešil na úrovni EÚ.

DPA pripomína, že dočasné kontroly sa už od jesene 2015 vykonávajú na hraniciach medzi Bavorskom a Rakúskom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemeckí policajti namietajú proti zavedeniu kontrol na hraniciach s Poľskom a Českom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php