eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Poľsko: Prísnejšie kontroly na hranici so Slovenskom?

Poľsko možno posilní kontroly na hranici so Slovenskom, aby zastavilo prílev migrantov smerujúcich do Nemecka. V pondelok to vyhlásil hovorca poľskej vlády Piotr Müller, TASR prevzala správu z tlačovej agentúry PAP.

,,Poľsko sa blíži k rozhodnutiu posilniť kontroly na svojej hranici so Slovenskom po hláseniach, podľa ktorých ilegálni migranti prichádzajú do Poľska z tejto krajiny,“ povedal hovorca vlády Müller pre televíziu Polsat News. Do strednej Európy sa dostávajú cez západobalkánsku trasu, ktorá je jednou z hlavných migračných ciest do bohatšej Európy.

Pôjdeme týmto smerom

,,Blížime sa k tomuto rozhodnutiu, ale chceme, aby sa Slovensko jasne vyjadrilo, či plánuje svoje vlastné opatrenia. Ale pravdepodobne pôjdeme týmto smerom,“ vysvetlil Müller. Dodal, že migranti pokladajú Poľsko a Slovensko za tranzitné krajiny, pretože ich cieľom je Nemecko.
,,Začali sme tieto správy preverovať, keď sme ich dostali, a teraz stojíme pred rozhodnutím, či zavedieme osobitné ochranné opatrenia na poľsko-slovenskej hranici, ale možno nielen tam. Analyzujeme aj ďalšiu možnú trasu migrantov, konkrétne z (talianskeho) ostrova Lampedusa,“ uviedol hovorca poľskej vlády.

Rozhodnutie ešte nepadlo

Podľa neho Varšava okrem plánu pre hranice so Slovenskom uvažuje aj o posilnení kontrol na hraniciach s Nemeckom. Müller dodal, že rozhodnutie ešte nepadlo, pretože vláda ,,to chce urobiť po dohode s našimi partnermi“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hrozia kontroly a následne uzatvorenie hraníc?
  2. Ivan Gašparovič
  3. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu

Nebudeme závislí

,,Nechceme, aby ich naše rozhodnutie prekvapilo, ale nebudeme závislí od ich súhlasu, pretože hlavné je tieto trasy správne ochrániť, tak, aby sa migrantom znemožnilo dostať sa na územie Poľska a Nemecka,“ povedal Müller.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko: Prísnejšie kontroly na hranici so Slovenskom?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php