eReport.sk
Ako na divokom západe
Migranti. Ilustračné foto: tasr

Nemecko: Okresy v Brandenbursku žiadajú od vlády tvrdšiu azylovú politiku

Okresy v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko, ktorá obkolesuje Berlín, prekročili svoje ubytovacie kapacity pre migrantov a žiadajú tvrdšiu azylovú politiku. Uviedol to predseda okresu Oberspreewald-Lausitz Siegurd Heinze pre agentúru DPA v rozhovore, ktorý bol zverejnený v utorok, informuje TASR.

 Heinze tvrdí, že z Nemecka bolo repatriovaných príliš málo migrantov bez vyhliadky na pobyt alebo tých, ktorí musia krajinu opustiť. „Toto všetko už nedokážeme ľuďom v teréne vysvetliť. Nálada sa trochu mení,“ povedal. Okresy, mestá a obce v Brandenbursku upozorňujú na svoje požiadavky od minulého roka.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Žiada obmedzenie výhod

Heinze vyzval na obmedzenie výhod pre migrantov pri absencii žiadosti o azyl a väčší počet repatriácií do domovských krajín. „Musí existovať striktná repatriácia ľudí, ktorí nemajú nárok na azyl,“ pokračoval. Dodal, že ak sa situácia nezmení, v istom bode nebudú tamojšie úrady môcť vyhovieť všetkým. Upozornil, že v Nemecku opäť hrozí vznik stanových mestečiek.

Heinze nepovažuje za problém len ubytovacie kapacity pre migrantov. „Našimi najväčšími problémami sú aj kapacity v centrách denných služieb, školách a zariadeniach zdravotnej starostlivosti,“ povedal. Spolková vláda podľa jeho slov zatiaľ neprišla so žiadnym riešením týchto problémov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko: Okresy v Brandenbursku žiadajú od vlády tvrdšiu azylovú politiku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php