eReport.sk
Tlačovka strany za ľudí na čele s predsedníčkou Veronikou Remišovou. Foto: fb/zaludisk

VIDEO Remišová: Fico prerazil dno! O jeho súkromní sa môžu písať romány, nemám dôvod zastávať sa novinárky


Robert Fico ukázal, ako si predstavuje spravodlivosť po voľbách. Prerazil akékoľvek ľudské dno, o politickom dne ani nehovorím. Do predvolebnej kampane zatiahol súkromný život novinárky a súkromný život sudkyne. Hovorí to na tlačovej konferencii predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Video z tlačovky je zverejnené aj na sociálnej sieti strany.

„Naozaj nemá absolútne žiadny dôvod zastávať sa novinárky z Denníka N. Pretože Denník N o strane za ľudí alebo o mne nenapísal za tri roky prakticky nič pozitívne,“ hovorí na úvod tlačovky Remišová. Dodáva: „Ale v rámci politickej kampane odporným spôsobom starať sa do súkromného života novinára a starať sa do súkromného života sudkyne je prízemné a absolútne primitívne.“

Tlačová konferencia strany Za ľudí.

Zdroj: fb/zaludisk

Ohľady na súkromný život neplatia pre Troškovú

„Dnes je to novinárka, zajtra to bude ktorýkoľvek iný občan, ktorý bude niečo nepekné písať o strane Smer. A stane sa terčom nenávisti a urážok,“ pokračuje Remišová.

„Skúsenosť z toho už máme. Práve za čias Fica a Pellegriniho polícia pre mafiu sledovala nepohodlných ľudí. Zisťovala si údaje o súkromnom živote. A policajti, ktorí to pre podsvetie robili, dnes sú už právoplatne odsúdení,“ hovorí ďalej líderka Za ľudí.

„O Ficovom súkromnom živote by sa dali písať romány, ale nikto z politikov sa neznížil k tomu, aby to robil. Pretože súkromný život je súkromný život. Samozrejme, pokiaľ sa to netýka výkonu funkcie alebo verejných peňazí, ako to bolo v prípade štátnej radkyne Troškovej,“ povedala Remišová.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Nemal by byť apolitický?
  2. Mazákova elita
  3. Čaputovej priorita Ukrajina?
  4. Demokracia tak trochu naruby

Hlas má rovnakú rétoriku ako Smer

Strana Za ľudí vyzýva politické strany a hnutia, najmä Progresívne Slovensko a KDH, aby sa vyjadrili k povolebnej spolupráci so Smerom-SD a Hlasom-SD. Vplyvom týchto strán sa obáva ohrozenia spravodlivosti a právneho štátu na Slovensku. Remišová o tom informovala spolu s členom Jánom Magušinom.

„Hlas má absolútne rovnakú rétoriku ako Smer. Vyšetrovateľov nazýva mafiou, opakovane sa vyjadruje, že chce zrušiť špeciálnu prokuratúru a Špecializovaný trestný súd úplne rovnako Smer,“ skonštatovala Remišová. Prihlasovaním sa k spolupráci s Hlasom-SD podľa Remišovej strany „legitimizujú zlo“.

V prípade Smeru-SD považuje Remišová za pravdepodobné, že bude chcieť po voľbách oslobodiť všetkých zločincov a korupčníkov.

Magušin: Kontroverzný podnikateľ našiel u Smeru milosť

Magušin poukázal napríklad na zmenu rétoriky Smeru-SD k podnikateľovi Marianovi K. obvinenému v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Ako uviedol, najskôr ho predseda Smeru-SD Robert Fico spájal s opozíciou, neskôr hovoril o vyšetrovacej verzii namierenej proti Smeru-SD. Podľa Magušina to vyzerá, že podnikateľ našiel u Smeru-SSD pred voľbami milosť.

Pre Za ľudí je podľa predsedníčky strany reforma prokuratúry a paragrafu 363 povolebnou prioritou.

Zdroj: tasr, fb/zaludisk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová: Fico prerazil dno! O jeho súkromní sa môžu písať romány, nemám dôvod zastávať sa novinárky

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne