eReport.sk
na víťazstvo vo vojne potrebujete zbrane, zbrane a ešte ďalšie zbrane
Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. Foto: twitter.com/dmytrokuleba

Ukrajina nechce mier? Kuleba odmietol ponuku Iraku: S Ruskom rokovať nebudeme!

Ukrajina nechce mier? Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v pondelok odmietol ponuku Iraku, ktorý navrhol sprostredkovanie mierových rozhovorov medzi Kyjevom a Moskvou.

Kuleba na návšteve Bagdadu zopakoval, že jeho krajina sa nezapojí do žiadnych mierových rokovaní, ak Moskva nestiahne svojich vojakov z Ukrajiny.

Ukrajina nechce mier?

Kuleba navštívil Irak ako vôbec prvý vysokopostavený ukrajinský predstaviteľ od začiatku ruskej invázie z konca februára 2022. Išlo tiež o prvú návštevu ukrajinského ministra zahraničných vecí po 11 rokoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľská ministerka financií Magdalena Rzeczkowská (vľavo) sa rozpráva so svojím francúzskym rezortným partnerom Brunom Le Maireom.
  2. Degradácia pôdy na Slovensku pokračuje, jej rozsah sa však v porovnaní s minulosťou zmiernil.
  3. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny.

V Bagdade sa Kuleba stretol s irackým rezortným kolegom Fuádom Husajnom. Ten poukázal na dlhoročné skúsenosti Iraku s vojnou a konfliktmi, ako aj s organizovaním rokovaní medzi znepriatelenými stranami.

Kuleba odmietol ponuku Iraku

Šéf ukrajinskej diplomacie povedal, že zatiaľ čo Ukrajina vníma Irak ako krajinu, ktorá „je schopná stavať mosty“, Rusko vedie ofenzívu, čo považuje za najväčšiu prekážku na ceste k mieru. „Potrebujeme, aby Rusko súhlasilo s veľmi jednoduchým faktom, že musí ukončiť vojnu a stiahnuť (svojich vojakov),“ povedal. Kuleba zároveň dodal, že dúfa v posilnenie vzťahov s Irakom, a že jeho pondelňajšia návšteva bola súčasťou úsilia o „opätovné vytvorenie ukrajinsko-irackých vzťahov“.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina nechce mier? Kuleba odmietol ponuku Iraku: S Ruskom rokovať nebudeme!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php