eReport.sk
Ilustračné foto: archív

Nedostali ste sa kvôli pandémii na koncert? Nevadí, v hre je aj vrátenie peňazí

Platnosť vstupeniek na podujatia, ktoré sa z dôvodu protipandemických opatrení nebudú môcť v roku 2022 uskutočniť, by mohli organizátori predĺžiť až do konca roka 2023. Alternatívou by mohla byť poukážka alebo vrátenie peňazí.

Vyplýva to z navrhovaných zmien v zákonoch v pôsobnosti Ministerstva kultúry SR v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19. Zmeny poslanci Národnej rady SR v stredu posunuli do druhého čítania.
      
„Predmetným návrhom zákona sa majú vytvoriť podmienky na zmiernenie následkov prípadnej tretej vlny pandémie, ktorá môže opäť obmedziť možnosť konania verejných kultúrnych podujatí,” pripomína rezort. Predlžiť by sa mohli tiež opatrenia, ktoré boli prijaté v súvislosti s predchádzajúcimi vlnami pandémie.
      
Na rok 2022 by sa prijatím zmien predlžila aj lehota, počas ktorej sa ruší povinné odovzdávanie príspevkov do umeleckých fondov, odvod však naďalej možno odvádzať dobrovoľne.
      
Návrhom zákona sa má tiež ustanoviť oprávnenie usporiadateľa verejného kultúrneho podujatia odoprieť určitým osobám vstup na verejné kultúrne podujatie alebo účasť na verejnom kultúrnom podujatí. Môže ísť napríklad o osobu, ktorá nepreukáže svoju totožnosť, ak je vstupenka, pozvánka a podobne vystavená na meno osoby, alebo osobe, ktorá nespĺňa podmienku veku určenú pre dané verejné kultúrne podujatie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nedostali ste sa kvôli pandémii na koncert? Nevadí, v hre je aj vrátenie peňazí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport