eReport.sk
Britský princ William v stredu pricestoval na neohlásenú návštevu Poľska, aby tak vyjadril podporu Poliakom, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny
PK 29 Londýn - Na snímke britský princ William podpisuje prísahu poèas zasadnutia rady pre nástupníctvo trónu v Paláci svätého Jakuba v Londýne 10. septembra 2022. Karol III. sa v sobotu predpoludním poèas zasadnutia rady pre nástupníctvo trónu v Paláci svätého Jakuba stal novým britským krá¾om. FOTO TASR/AP Britain's Prince William signs the oath to uphold the security of the Church in Scotland during the Accession Council at St James's Palace, London, Saturday, Sept. 10, 2022, where King Charles III is formally proclaimed monarch. (Victoria Jones/Pool Photo via AP) *** Local Caption *** prísaha zloženie

Nečakaná kráľovská návšteva na ukrajinských hraniciach. Princ William zavítal k vojakom do Poľska

Britský princ William v stredu pricestoval na neohlásenú návštevu Poľska, aby tak vyjadril podporu Poliakom, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny, i ukrajinskej armáde bojujúcej proti ruskej agresii. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Následník britského trónu navštívil britské a poľské jednotky v meste Rzeszów na juhovýchode Poľska. Práve Rzeszów sa stal centrom dodávok vojenskej a humanitárnej pomoci určenej pre Ukrajinu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Londýn sa spojil s Kyjevom
  2. Obálka autobiografickej knihy britského princa Harryho.
  3. Spojili sa proti Číne?

„Chcel som sem prísť osobne, aby som sa poďakoval za všetko, čo robíte, že všetkých ochraňujete a dávate pozor na to, čo sa deje,“ povedal William príslušníkom ozbrojených síl. Dodal, že britské jednotky „robia naozaj dôležitú prácu a doma majú plnú podporu“. 

Britský princ následne priletel do Varšavy, kde navštívil centrum pre utečencov z Ukrajiny. V príhovore vyzdvihol najmä vzťahy medzi Poľskom a Britániou a ich spoluprácu v pomoci Ukrajine.

„Chcem tiež vzdať hold inšpirujúcej ľudskosti poľského národa… Otvorili ste svoje srdcia aj domovy,“ uviedol William. 

Agentúra AP pripomína, že Británia je jedným z najvýraznejších podporovateľov posilnenia východného krídla Severoatlantickej aliancie (NATO). Británia vyslala jednotky do Poľska aj pobaltských štátov a poskytla Ukrajine vojenskú pomoc v hodnote 2,3 miliardy libier (2,6 miliardy eur). Zaviazala sa tiež, že Kyjevu pošle i humanitárnu pomoc v hodnote 220 miliónov libier (248 miliónov eur).

Britský princ sa vo štvrtok stretne i s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a mladými Ukrajincami, ktorí v Poľsku študujú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nečakaná kráľovská návšteva na ukrajinských hraniciach. Princ William zavítal k vojakom do Poľska

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti