tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Princ William a Kate Middleton, foto: profimedia

Princ William s manželkou navštívili Severné Írsko. Čo bolo prvým bodom ich programu?

Britský princ William a jeho manželka Kate navštívili vo štvrtok Severné Írsko, kde sa stretli so zástupcami charitatívnych a komunitných organizácií. Zavítali tam po prvý raz od úmrtia kráľovnej Alžbety II. začiatkom septembra. TASR informuje na základe správ agentúry DPA a stanice BBC.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vianočná pohľadnica princa Williama s rodinou
  2. Kráľ Karol III. podpisuje prísahu.
  3. kráľovská rodina si užila futbal

William sa po smrti svojej starej matky Alžbety II. stal následníkom britského trónu a jeho otec kráľ Karol III. mu udelil titul princ z Walesu.

Dvojica sa zúčastnila aj na arteterapeutickom sedení

Prvým bodom programu jednodňovej cesty dvojice bola návšteva organizácie PIPS v Belfaste, ktorá sa zameriava na prevenciu samovrážd. So zamestnancami hovorili o pomoci ľuďom, ktorí by si mohli vziať život alebo sú ohrození sebapoškodzovaním. Dvojica sa zúčastnila aj na arteterapeutickom sedení so skupinou zraniteľných detí, ktorá PIPS podporuje.

Privítala ich okrem iných starostka Belfastu Christina Blacková a John Finucane, poslanec za nacionalistickú stranu Sinn Féin, ktorá sa zasadzuje za odtrhnutie od Spojeného kráľovstva a zjednotenie s Írskou republikou.

Občiansku vojnu ukončila dohoda z roku 1989

DPA pripomína, že spory medzi katolíckymi nacionalistami, usilujúcimi sa o zjednotenie Severného Írska s Írskou republikou, a protestantskými unionistami, ktorí sa snažia zachovať súčasný stav, teda zotrvanie Severného Írska v Spojenom kráľovstve, viedli ku tri desaťročia trvajúcej občianskej vojne, ktorú ukončila dohoda z roku 1998.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Princ William s manželkou navštívili Severné Írsko. Čo bolo prvým bodom ich programu?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku