eReport.sk
Demokracia v ohrození
Návštevu Karola III. vo Francúzsku odložili. Ilustračné foto: tasr/ap

Návštevu kráľa Karola III. vo Francúzsku odložili. Dôvodom sú protesty

Návštevu kráľa Karola III. odložili. Plánovanú štátnu návštevu britského kráľa Karola III. vo Francúzsku odložili z dôvodu násilných protestov proti dôchodkovej reforme v tejto krajine. Oznámila to v piatok kancelária francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

Elizejský palác vo vyhlásení uviedol, že francúzska a britská vláda prijali rozhodnutie o odložení návštevy spoločne po piatkovom telefonáte Karola III. a Macrona. Nový termín návštevy majú oznámiť čo najskôr.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rázny krok proti Putinovi
  2. Zničí Leyenová Úniu?
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  4. Britský princ William v stredu pricestoval na neohlásenú návštevu Poľska, aby tak vyjadril podporu Poliakom, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny
  5. Francúzsko v stredu zažíva ďalší deň štrajkov a pouličných protestov v súvislosti s dôchodkovou reformou, ktorej schvaľovanie v parlamente sa dostáva do záverečnej fázy.

Prvá návšteva sa ruší

Návštevu krá+a Karola III. odložili. Britský panovník a jeho manželka Camilla mali byť vo Francúzsku od nedele 26. marca do stredy 29. marca. Išlo by o prvú Karolovu návštevu Francúzska od jeho nástupu na trón v septembri 2022.

Obyvatelia Francúzska v posledných týždňoch vyjadrujú v uliciach miest nespokojnosť s dôchodkovou reformou, ktorú francúzska vláda schválila minulý týždeň bez hlasovania v dolnej komore parlamentu.

Návštevu kráľa Karola III. odložili. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin v piatok uviedol, že úrady počas štvrtkových protestov zadržali 457 ľudí. Zranenia utrpelo 441 príslušníkov bezpečnostných zložiek. V uliciach Paríža počas zatiaľ najnásilnejších demonštrácií proti zvýšeniu veku odchodu do dôchodku zapálili 903 požiarov. V Bordeaux na juhozápade krajiny zapálili demonštranti vchod radnice, ktorú mal navštíviť britský kráľ.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Návštevu kráľa Karola III. vo Francúzsku odložili. Dôvodom sú protesty

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti