eReport.sk
Ilustračné foto - protesty vo Francúzsku. Zdroj: tasr

Francúzska premiérka Borneová: Násilie demonštrantov v uliciach je neprijateľné!

Francúzska premiérka Élisabeth Borneová označila násilnosti počas štvrtkových celoštátnych protestov proti dôchodkovej reforme vlády v krajine za „neprijateľné“, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dostanú ďalšie stíhačky?
  2. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  3. V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina)
  4. Rusko nie je problém

„Demonštrovať a vyjadriť svoj nesúhlas je právo,“ napísala na sociálnej sieti Twitter. „Násilie a deštrukcia, ktoré sme dnes videli, sú však neprijateľné,“ dodala.

Polícia bojuje s demonštrantmi

Polícia v Paríži vo štvrtok použila obušky, slzotvorný plyn a omračujúce granáty, aby rozohnala radikálnych účastníkov protestu proti dôchodkovej reforme presadenej vládou prezidenta Emmanuela Macrona, informovala agentúra Reuters.

Celoštátne protesty

Francúzsko vo štvrtok zažilo deviaty deň celoštátnych protestov proti zmenám v dôchodkovom systéme. V Paríži anarchisti rozbíjali výklady obchodov, demolovali pouličný mobiliár a vyrabovali reštauráciu siete s rýchlym občerstvením.

Polícia musela použiť slzotvorný plyn aj vo viacerých ďalších mestách vrátane Nantes a Bordeaux na západe krajiny. V meste Rennes na severozápade nasadila proti demonštrantom vodné delo.

Zranení

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin uviedol, že počas potýčok s demonštrantmi po celej krajine utrpelo vo štvrtok zranenia 123 príslušníkov polície.

Počas protestov, v rámci ktorých vyšlo do ulíc podľa vyjadrení francúzskej vlády takmer 1,1 milióna ľudí, zatkli 80 osôb, dodal Darmanin.

Hnev na Macrona

Hnev obyvateľov Francúzska vzrástol po tom, čo tamojší prezident Emmanuel Macron v stredu zopakoval, že dôchodková reforma je nevyhnutná, pričom zmeny v dôchodkovom systéme podľa neho musia „vstúpiť do platnosti do konca roka“.

Macron tiež vyhlásil, že je pripravený akceptovať aj fakt, že pre dôchodkovú reformu stratí popularitu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzska premiérka Borneová: Násilie demonštrantov v uliciach je neprijateľné!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti