eReport.sk
Rázny krok proti Putinovi
Ruský prezident Vladimir Putin, foto:tasr/dpa

Británia obvinila Putina z klamstva: TOTO čo hovoríte nie je pravda!

Británia obvinila Putina z klamstva. Veľká Británia v stredu obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina zo zámerného šírenia nepravdivých informácií o munícii obsahujúcej ochudobnený urán, ktorú Londýn plánuje dodať Ukrajine.

Británia obvinila Putina z klamstva

Britské ministerstvo obrany v pondelok oznámilo, že pošle na Ukrajinu spolu s tankami Challenger 2 aj protipancierovú muníciu s ochudobneným uránom. Podľa rezortu však tieto dodávky nemajú nič spoločné s jadrovými zbraňami.

Zámerné šírenie nepravdivých informácií?

Námestníčka britského ministra obrany Annabelle Goldieová vysvetlila, že „takéto strely sú veľmi účinné pri zasahovaní moderných tankov a obrnených vozidiel“.

Putin rokoval so Si Ťin-pchingom

Putin po utorkovom stretnutí s ruským prezidentom Si Ťin-pchingom v Moskve rozhodnutie Británie poslať takéto strely na Ukrajinu odsúdil. Hovoril o zbraniach s „jadrovou zložkou“ a varoval, že Moskva bude „nútená reagovať“ na takéto dodávky. Ruský minister obrany Sergej Šojgu následne varoval, že Západ a Rusko delí od možného jadrového stretnutia čoraz menej krokov.

„Britská armáda používa ochudobnený urán vo svojich protipancierových nábojoch už desaťročia. Je to štandardný komponent a nemá nič spoločné s jadrovými zbraňami alebo kapacitami. Rusko to vie, ale zámerne sa snaží šíriť dezinformácie,“ uviedol hovorca britského ministerstva obrany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko neospravedlňujem
  2. Budeme riadiť globálne zmeny
  3. Spojili sa proti Číne?

Spojené kráľovstvo nepovažuje náboje s ochudobneným uránom za jadrovú techniku. Rusko takisto používa muníciu na báze ochudobneného uránu.

Britský plukovník Hamish de Bretton-Gordon označil vyjadrenia ruského prezidenta za „absolútne pomätené“ a „úplne nesprávne“. Podľa neho ide nepochybne o Putinovu snahu „presvedčiť prezidenta Si Ťin-pchinga, aby mu dal zbrane, a vydesiť ľudí na Západe, že plánuje eskalovať (napätie) jadrovými zbraňami“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia obvinila Putina z klamstva: TOTO čo hovoríte nie je pravda!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti