eReport.sk
Podľa Šofranko je všetko v poriadku
Šéf OĽANO Igor Matovič pri predstavovaní svojej "jednotky" Márie Šofranko. Zdroj: tasr - Martin Baumann

Ďalší škandál protikorupčného OĽANO! Neuveríte, kde Matovič dosadil Máriu Šofranko

Naši ľudia nie sú naši ľudia? Igor Matovič ako najväčší slovenský bojovník proti korupcii, pred poslednými voľbami vyhlasoval najmä to, že on skončí s politikou „našich ľudí.“ realita sa ukázala hneď po výhre vo voľbách. OĽANO vymenilo takmer všetkých šéfov na okresných úradoch. Za svojich ľudí. Aby zabránilo „politike našich ľudí.“ Len nedávno sme vás informovali, že pred svojim koncom na ministerstve financií, dostal poslanca jeho strany Erika Ňarjaša za člena predstavenstva v štátnej akciovke Tipos. A máme tu ďalšiu „apolitickú“ nomináciu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bolo všetko inak?
  2. Sú mainstreamové médiá procesnou stranou?
  3. Podnikatelia na kolenách
  4. Rozviazané ruky?

Naši ľudia nie sú naši ľudia?

Členkou rady Fondu na podporu vzdelávania prideľujúcej pôžičky pre študentov či pedagógov je Šofranko od vlaňajšieho októbra. Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk. Stalo sa tak po novelizácii zákona o Fonde, podľa ktorej jedno miesto v ňom patrí aj rezortu financií.

Zastavme korupciu

Ako portál píše, riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková vidí problém v tom, keď sa do verejných funkcií dostávajú politici bez výberových konaní, čo je aj prípad Šofranko.

  „Najmä, ak vláda sľubovala transparentné výberové konania a koniec našich ľudí, tak by sme od protikorupčného hnutia očakávali iný postup,“ uviedla Petková.

ŠRVŠ

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) je pohoršená nad prístupom a zaobchádzaním so študentskými nominantmi v Rade Fondu na podporu vzdelávania zo strany nominantov ministra financií a ministra školstva.

Konflikt záujmov

Od Šofranko žiadajú, aby sa verejne a písomne ospravedlnila a aby ju dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) ako poverený minister financií odvolal z pozície v rade.

Študentská reprezentácia je ochotná aj spolupracovať na novele zákona o Fonde na podporu vzdelávania. Tak, aby sa nemohla opakovať táto situácia. V stredu to počas tlačovej konferencie uviedla predsedníčka ŠRVŠ Zuzana Hozlárová.

Nevie alebo nechce vedieť?

Mária Šofranko je totiž i poslankyňou NR SR. A tam pôsobí v Školskom parlamentnom výbore. Ktorý kontroluje daný Fond. Pani Šofranko tak bude kontrolovať samu seba? Alebo nevie, že to tak je? Topky priniesli jej vyjadrenie, v ktorom uviedla:

„Školský parlamentný výbor nekontroluje tento fond. Jeho riaditeľ len každoročne informatívne predkladá školskému parlamentnému výboru výročnú správu o činnosti fondu.“

OČTK

Tieto jej slová však ako nepravdivé uviedla i ŠRVŠ i nadácia. Nuž naši ľudia nie sú ako naši ľudia.. a nie je korupcia ako korupcia.. Igor Matovič včera uviedol, že na Slovensku možno predčasné voľby nebudú. Lebo OČTK musia ešte konať. Proti mafii. I proti korupcii. Najvyšší čas začať..

Zdroj: tasr, topky, aktuality


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší škandál protikorupčného OĽANO! Neuveríte, kde Matovič dosadil Máriu Šofranko

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti