eReport.sk
Je Šeliga "biely kôň"?
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Zdroj: tasr

Blaha šokuje: Takto je to s návrhom o ÚŠP! Čo spája Kubinu, Šeligu a Lipšica?

Je Šeligov asistent „biely kôň?“ Podpredseda Smer-SD Ľuboš Blaha zverejnil na sociálnej sieti Telegram zaujímavé informácie. Poslanec NR SR Juraj Šeliga, ktorý je známy svojím pozitívnym vzťahom k špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a naopak kritikou generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, podal do parlamentu návrh, ktorý má zabezpečiť, že ÚŠP a ŠTS budú na Slovensku navždy. Zákon sa kvôli ÚŠP nemá meniť prvýkrát. Hegerovo-Matovičova garnitúra zmenila kvôli Danielovi Lipšicovi zíkon tak, aby sa vôbec mohol uchádzať o svoju funkciu. Problém bol aj s jeho bezpečnostnou previerkou, ktorej spôsob získania preveruje polícia. Nevadilo ani to, že v čase zvolenia bol v podmienke, ako právoplatne odsúdený za trestný čin.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Sudkyňa Barbara opäť v akcii!
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  3. ÚŠP zase raz pohorel
  4. Kajúcnici prvý raz nedôveryhodní?

Nezávislosť a právny štát

„Poslanec Šeliga predložil do parlamentu návrh, ktorý by zabetónoval Lipšica vo funkcii špeciálneho prokurátora. Neuveríte, kto tento jeho návrh v skutočnosti napísal.

Keď si otvoríte wordový dokument so Šeligovým návrhom, ako autor je tam uvedený istý Michal Záthurecký. To je, prosím pekne, Šeligov oficiálny poslanecký asistent.

Zaujímavé to začne byť, keď si tohto pána vygooglite. Zistíte, že pôsobí v právnickej kancelárii Dentons, v ktorej úzko spolupracuje s Petrom Kubinom,“ píše Ľuboš Blaha.

Čaputová, Čurilla a spol.

„Len pripomínam, že Kubina je pravá ruka Daniela Lipšica, ktorý takisto pôsobil v Dentonse, kým sa nestal špeciálnym prokurátorom. Kubina prevzal ako obhajca viaceré Lipšicove prípady, vrátane tzv. kajúcnikov, cez ktorých falošné výpovede sa snažia zničiť opozíciu.

Nehovoriac o tom, že Kubina obhajuje aj Čurillovcov, ktorí sa rehlili na smrti Milana Lučanského, chceli podpaľovať autá vyšetrovateľke, hovorili o zabíjaní detí. A tak. Takí dobráci. Kubina bol zároveň oficiálnym poradcom Zuzany Čaputovej. Tej Čaputovej, ktorá sa v živej kauze Čurillovcov otvorene zastala,“ konštatuje podpredseda Smer-SD.

Je Šeligov asistent „biely kôň?“

„A teraz sa dostávame k pointe: Šeligov asistent Záthurecký je Kubinov kolega z Dentonsu, spolu chodievajú prednášať, dokonca v decembri 2022 ruka v ruke organizovali verejnú prednášku. Niet pochýb, že úzko spolupracujú.

A niet pochýb, že Lipšic a Kubina boli blízki kolegovia v Dentonse a že Kubina prevzal Lipšicove prípady. V tejto rovnici pôsobí Šeligov asistent Záthurecký ako Lipšicov biely kôň. On pripravuje návrh zákona na zabetónovanie Lipšica, on píše dôvodovú správu,“ objasňuje prepojenia Blaha.

Záujmy Dentosu

„A Šeliga poslúžil. Má u seba Lipšicovho človeka, ktorý zaňho robí špinavú robotu. A ošetruje Lipšicove záujmy. Toto je taká degradácia slovenského parlamentu, že to až bolí.

Ako je možné, že Šeliga zapredal svoj poslanecký mandát na to, aby robil spojku Lipšicovi? Ako je možné, že takto bohapusto obhajuje záujmy právnikov Dentonsu?,“ pýta sa opozičný politik.

Nie je mafia ako mafia..

„Šeliga má ako zástupca ľudu slúžiť ľuďom. A nie Lipšicovi. Ani Kubinovi. Žiadnym svojim právnickým mafiám. Žiadnym pofidérnym kamošom. Ale ľuďom. Toto je škandál, aký nemá obdoby. Ešte raz – Lipšic má v parlamente svojho bieleho koňa. A ten mu píše zákony. Na jeho vlastnú ochranu.

Lepšie by to nevymyslel ani Don Corleone. Za toto by sa mal Šeliga zodpovedať. A Lipšic s Kubinom aj s celým tým ich Dentonsom nech láskavo vysvetlia, prečo prznia legislatívny proces a zneužívajú ho na presadzovanie vlastných záujmov,“ píše Ľuboš Blaha, ktorý na záver pirpojil aj odkaz pre vyššie spomenutých:

„Z tohto sa len tak ľahko nevyvlečiete, vy gauneri. Spravodlivosť si vás nájde.“

Šeliga

„Ak nebudeme bojovať o tieto inštitúcie, je vysoká šanca, že budú zrušené,“ tvrdí Šeliga. Vyzval poslancov, aby jeho návrh podporili. „Ak nič nemáte proti ÚŠP a ŠTS, ak sa nebojíte vyšetrovaní, nemôžete mať problém to podporiť,“ dodal.

Pozmeňujúcim návrhom sa má tiež stanoviť explicitná vecná pôsobnosť ÚŠP. Opisuje ju ako vykonávanie trestnoprávnej pôsobnosti v oblasti výkonu dozoru nad vyšetrovaním trestných činov korupcie, trestných činov spáchaných verejnými činiteľmi a trestnej činnosti, pri ktorej dochádza k zneužitiu verejných prostriedkov.

Zdroj: Ľ.Blaha telegram, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha šokuje: Takto je to s návrhom o ÚŠP! Čo spája Kubinu, Šeligu a Lipšica?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti