eReport.sk
Michal Šimečka
Predseda PS Michal Šimečka. Foto: tasr

Progresívci by spolupracovali aj s politikmi OĽANO: Všetci by sme mali uvažovať, ako sa zbaviť Fica!

S kým chcú vládnuť? Podľa politickej strany Progresívne Slovensko by malo byť cieľom každej demokratickej a proeurópskej strany poraziť Roberta Fica (Smer-SD) a zabrániť tak jeho návratu k moci. Na tlačovej besede strany to uviedol jej predseda Michal Šimečka. Ten zároveň tvrdí, že nemá problém spolupracovať s niektorými politikmi z dnešnej vládnej koalície a to vrátane politikov Matovičovej strany OĽANO.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Blaha je blázon
  2. Fico šokuje
  3. Matúš Šutaj Eštok, generálny manažér strany Hlas-SD.
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

„Všetci by sme mali uvažovať o tom, ako sa zbaviť Roberta Fica. Všetky proeurópske a prodemokratické strany, ktoré to myslia so Slovenskom dobre,“ uviedol Šimečka na tlačovej besede strany. „Nesmieme dopustiť, aby sa vrátil,“ dodal.

Predstavili svoje programové piliere

Víťazstvo nad Ficom je však pravdepodobne príliš malý cieľ na to, aby aj po troch relatívne neúspešných rokoch pravicovej vlády bez Ficovej účasti, stačil na víťazstvo. Strana síce uvádza aj iné ciele, no zatiaľ len v podobe akýchsi okruhov a všeobecných fráz.

Progresívci by chceli napríklad rozbehnúť Slovensko, ponúknuť plán pre budúcnosť, pracovať na raste životnej úrovne, posilniť sociálnu spravodlivosť, bojovať s chudobou, napĺňať environmentálne ciel, zabezpečiť rovnosť ľudí a to aj v otázke životných LGBTI partnerstiev, alebo zastaviť odliv mozgov.

Problémom však je, že si podobné vznešené ciele dáva takmer každá strana (s výnimkou vyslovene liberálnych tém), no máloktorá, a to zatiaľ vrátane progresívcov, ponúka aj konkrétnu cestu.

S kým chcú vládnuť?

V poslednej dobe sa veľa hovorí o možnej spolupráci strán Hlas-SD, Progresívne Slovensko a SaS. Ide o pravdepodobne najliberálnejšiu koalíciu, ktorá by sa z dnešných relevantných strán dala poskladať.

Blízkosť s SaS progresívci priznávajú, no voči Hlasu sú zatiaľ relatívne rezervovaní. Trvajú však na tom, že sú ochotní vládnuť s hocikým, s kým sa zhodnú na prioritách.

„My sme liberálne hnutie, ale to nezanemená, že tá spolupráca je možná len s liberálmi,“ pokračuje Šimečka. Ten nevylučuje dokonca ani spoluprácu s politikmi zo strany OĽANO.

„S politikmi z hnutia OĽANO si viem veľmi dobre predstaviť spoluprácu,“ dodal.

Zdroj: TK PS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívci by spolupracovali aj s politikmi OĽANO: Všetci by sme mali uvažovať, ako sa zbaviť Fica!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti