eReport.sk
Majú strach zo Smeru?
Michal Šimečka a predstavitelia hnutia PS, foto:tasr

Majú strach zo Smeru? Šimečka: Ak bude tento stav pokračovať, Fico má reálnu šancu ovládnuť voľby!

Majú strach zo Smeru? Predlžovanie chaosu a politickej agónie Slovensku škodí a neskorší septembrový termín predčasných volieb môže spôsobiť vážne ekonomické a politické škody. V TASR TV to povedal predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka. Slovensko sa podľa neho nachádza v hlbokej ústavnej a politickej kríze.

Majú strach zo Smeru?

Pokračujúci chaos môže podľa neho stále viac demotivovať demokraticky zmýšľajúcich voličov od toho, aby vôbec išli k volebným urnám. „Čím dlhšie bude tento stav pokračovať, tým väčšia šanca bude, že budúce voľby ovládne Robert Fico a extrémisti,“ tvrdí Šimečka. Progresívne Slovensko podľa neho podporuje júnový termín volieb, aj keď šanca na jeho schválenie v parlamente je každým dňom nižšia.

Nové subjekty

Uznáva, že viac času pred voľbami môže pomôcť etablovať sa novým politickým subjektom, ktoré by ešte mohli zasiahnuť do volebnej súťaže. „Osobne držím palce novým zoskupeniam, v budúcnosti to môžu byť naši partneri. Ale rozhodovať sa musíme podľa toho, čo je v záujme Slovenska ako celku,“ doplnil Šimečka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
  2. Michal Šimečka
  3. Tu ide o chod štátu!
  4. Blaha sa pustil do Západu

Vízia prekonania chaosu?

Do aktuálnych volieb chce PS ponúknuť ekonomickú kompetenciu a víziu prekonania chaosu. Aj preto na poste lídra ekonomického tímu PS angažovali bývalého riaditeľa odboru hodnoty za peniaze na rezorte financií Štefana Kišša. Hnutie chce stavať na svojej stabilite a politickej konzistentnosti, o priazeň voličov sa chce uchádzať samostatne. Zoznamy politických subjektov, s ktorými by po voľbách v žiadnom prípade nešli do volebnej spolupráce, PS vypracované nemá a ani ich vypracovávať nebude.

Šímečka vylučuje spoluprácu so Smerom

„Asi každý, kto pozná mňa alebo Progresívne Slovensko vie, že akákoľvek spolupráca s fašistami alebo Smerom-SD vôbec neprichádza do úvahy,“ konštatuje Šimečka. Avizoval, že na predsedníctve strany budú mať pred voľbami strategickú debatu. „Kde presne vytýčime parametre toho, s kým si vieme predstaviť spoluprácu, kto sú naši preferovaní partneri, a potom to ohlásime,“ uzatvoril.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Majú strach zo Smeru? Šimečka: Ak bude tento stav pokračovať, Fico má reálnu šancu ovládnuť voľby!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti