eReport.sk
Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
Podpredseda Smeru Juraj Blanár. Zdroj: eReport

Blanár: Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá, západné médiá už informujú o vojne inak!

Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá. Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Juraj Blanár si myslí, že na Slovensku médiá až príliš výrazne zamlčiavajú niektoré podstatné fakty. Tvrdí, že to, o čom sa na západe a hlavne v USA bežne píše. To je na Slovensku automaticky považované za dezinformáciu a hoax. Príkladom má byť rozpadanie sa americko-ukrajinského partnerstva, alebo priznanie, že za „útokom“ na Nord Stream mohli stáť proukrajinské sily.

Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá

„Akoby demokracia na Slovensku a s ňou súvisiaca sloboda slova boli absolútne iné, ako napríklad v Amerike. To, čo sa môže publikovať tam, na Slovensku býva prinajlepšom označované za hoaxy a dezinformácie, ale oveľa horšie býva, že sa takéto články u nás zamlčiavajú,“ uviedol Blanár na sociálnej sieti.

Konkrétne príklady

V článku portálu Politico, ktorý Blanár priamo cituje, sa napríklad píše, že „vojnová jednota medzi USA a Ukrajinou sa pomaly rozpadá,“ alebo že „na základe rozhovorov s 10 úradníkmi, zákonodarcami a odborníkmi sa objavujú nové body napätia: sabotáž plynovodu na dne Atlantického oceánu; brutálna, vyčerpávajúca obrana strategicky nedôležitého ukrajinského mesta; a plán boja za región, kde sú ruské sily zakorenené už takmer desať rokov.“

Foto: fb/jurajblanar

Ukrajina podľa viacerých predstaviteľov americkej administratívy míňa v Bachmute toľko pracovnej sily a munície, že by to mohlo oslabiť ich schopnosť na jar spustiť veľkú protiofenzívu. „Určite nechcem podceňovať obrovskú prácu, ktorú ukrajinskí vojaci a vodcovia vynaložili na obranu Bakhmutu, ale myslím si, že ide skôr o symbolickú hodnotu ako strategickú a operačnú hodnotu,“ povedal americký minister obrany Lloyd Austin.

Americké tajné služby o Nord Streame

Naznačiť, že za zničením plynovodu Nord Stream mohli stáť proukrajinské sily, vám na Slovensku hrozí minimálne pokuta. V predmetnom západnom článku sa však píše. Hodnotenie americkej tajnej služby naznačilo, že za zničenie plynovodov Nord Stream bola vlani na jeseň zodpovedná ´proukrajinská skupina´. Čo vrhlo svetlo na veľkú záhadu. Nová spravodajská služba, o ktorej prvýkrát informoval denník The New York Times. Mala málo podrobností, no zdalo sa, že vyvrátila teóriu, že Moskva je zodpovedná za sabotáž plynovodov, ktoré dodávajú ruský plyn do Európy.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Občan verejne naložil Matovičovi
  2. Slovensko potrebuje mier
  3. Konečne niekto?
  4. Hamran zvažuje svoju kandidatúru za prezidenta!

A už dlhodobejšie je známe, že medzi odporcami momentálnej podoby pomoci Ukrajine je aj šéf americkej Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy. USA podľa neho neponúknu Ukrajine „bianko šek“ a odmietol Zelenského pozvanie cestovať do Kyjeva a dozvedieť sa o realite vojny.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár: Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá, západné médiá už informujú o vojne inak!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie