eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď, foto:tasr

Naď ľudí opakovane nazýva opicami a dezolátmi, nepomohol by však skôr konštruktívny prístup?

Minister obrany Jaroslav Naď sa do fanúšikov Slovana a Trnavy obul spôsobom, ktorý si vyskúšal už na protivládnych protestujúcich. Od ministra silového ministerstva by však asi bolo na mieste očakávať o niečo konštruktívnejší prístup.

„Opice opäť vyčíňali… dokedy sa na to ako spoločnosť budeme pozerať?!“ pýta sa na sociálnej sieti Facebook minister Naď. Toto sa však určite pýta aj každý jeden futbalový fanúšik, ktorý si chce v kľude pozrieť futbalový zápas, na ktorý si kúpi lístok a chce mať záruku, že o jeho bezpečnosť na štadióne bude postarané. „Mnohé opice, sú zákonom chránené. Tieto “opice” by mali byť zákonom exemplárne potrestané, aby sme zákonmi chránili slušných ľudí.“ dodal minister v ďalšej časti statusu.

Foto: fb/jaroslavnad

Určite je vhodné a správne upozorňovať na to, že správanie časti fanúšikov Slovana a Trnavy je maximálne nevhodné a neakceptovateľné. Viacerí ľudia by ich k tomu počastovali aj viacerými expresívnymi výrazmi. Je to však vhodné z pozície ministra, teda politika vo výkonnej pozícii, ešte k tomu na silovom ministerstve, ktoré by určite malo spolu so zopár ďalšími ministrami pracovať na riešení takýchto situácií v budúcnosti?

Viac z domácej politiky:

  1. Jaroslav Naď (vpravo) v Bruseli.
  2. Jaroslav Naď počas stretnutia so Slovákmi hrajúcimi v NHL.

Veľmi dobre si s fanúšikmi poradili v anglickej Premier League a vláda by si mohla z tejto dobrej praxe zobrať nejakú inšpiráciu. Táto situácia si totižto nevyžaduje len exemplárny trest pre najväčších vinníkov. Táto situácia poukazuje na potrebu komplexného riešenia tak, aby sa aj na zápas Slovana s Trnavou ľudia nebáli v budúcnosti chodiť.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď ľudí opakovane nazýva opicami a dezolátmi, nepomohol by však skôr konštruktívny prístup?

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport