eReport.sk
Poslanci Hlasu-SD, foto:fb/hlassd

Pellegrini: Program schôdze nerieši problémy ľudí, trváme na odvolaní vlády

Expremiér a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini v utorok vyhlásil, že vláda SR nezvláda svoju úlohu. Podľa programu parlamentnej schôdze, ktorá sa má začať v utorok popoludní, súdi, že vládna koalícia je „absolútne mimo“, pretože program nereflektuje na problémy ľudí.

Prioritou je odvolávanie vlády

Trvá preto na ambícii iniciovať mimoriadnu schôdzu s cieľom odvolania vlády. Opätovne avizoval kroky, ktoré navrhujú jeho poslanci na zlepšenie v sociálnej oblasti. „Podľa bodov, návrhov a problémov, o ktorých má rokovať NR SR na tejto schôdzi, vláda je absolútne mimo a nechápe, v akých zložitých časoch sa nachádza SR,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že pripravované zákony ľuďom nijako nepomôžu a nenaznačujú, že by vláda vedela, ako konať. Miesto riešenia urgentných problémov sa bude parlament podľa jeho slov zaoberať interrupciami, očkovacou lotériou, obmedzením jedno- a dvojcentových mincí.

Podľa Pellegriniho predložili mnohé návrhy na pomoc ľudom

Dodal, že spolu s nezaradenými poslancami z jeho strany predložili návrhy na pomoc ľuďom, napríklad návrh na pandemické OČR v podobe čistého príjmu, na dočasné zníženie DPH na energie na päť percent počas celej zimnej vykurovacej sezóny, ale aj návrh na valorizáciu dôchodkov aj v budúcom roku aspoň vo výške dvoch percent. Neočakáva, že ich koalícia posunie do druhého čítania. Plánujú však navrhovať aj jednorazovú kompenzáciu pre slovenských seniorov, ktorá by sa mala vyplatiť na jar v budúcom roku.

Viac z domácej politiky:

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Program schôdze nerieši problémy ľudí, trváme na odvolaní vlády

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php