eReport.sk
Jaroslav Naď (vpravo) v Bruseli.
Jaroslav Naď (vpravo) v Bruseli. Foto: fb/jaronadpublic

FOTO Minister Naď: Členovia NATO hovorili o chybách v Afganistane sebakriticky a otvorene

Situácia v Afganistane od prebratia moci Talibanom bola jednou z ústredných tém štvrtkového rokovania ministrov obrany členských krajín NATO v Bruseli. Išlo o prvé fyzické zasadnutie tohto formátu od februára 2020. Informovala o tom hovorkyňa slovenského ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Podľa slovenského ministra Jaroslava Naďa (OĽANO), zástupcovia členských krajín NATO “sebakriticky a otvorene” hovorili aj o chybách v Afganistane s tým, aby si z nich Aliancia vzala ponaučenie.

GALÉRIA – Foto: fb/jaronadpublic

“Hovorili sme tiež o vplyvoch, výzvach a potenciálnych hrozbách pre euroatlantickú bezpečnosť,” priblížil Naď. Zdôraznil, že hlavným cieľom v súvislosti s Afganistanom je stabilizácia situácie.

Ministry obrany krajín NATO rokovali aj o posilnení odstrašujúcich kapacít a rozvoji obranyschopnosti. Ministrom bol predložený na schválenie balík Cieľov spôsobilostí 2021.

“Tieto ciele sú kľúčovým prvkom, ktorý významne ovplyvňuje plán a rozvoj obranných kapacít a spôsobilostí SR. Sme si vedomí svojich záväzkov voči spojencom v zdieľaní spoločného bremena NATO a pristupujeme k nim zodpovedne,” uviedol Naď.

Ako informovala hovorkyňa rezortu, zasadnutie vyslalo silný apel na dodržiavanie záväzkov vynakladať adekvátne finančné zdroje na obranu a dosiahnuť výdavky na úrovni dvoch percent HDP do roku 2024.

Naď tiež potvrdil záväzok SR vybudovať ťažkú mechanizovanú brigádu a informoval rezortných partnerov o priebehu a podmienkach obstarávania pozemnej techniky, ktorá má byť jej súčasťou.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jaroslav Naď počas stretnutia so Slovákmi hrajúcimi v NHL.
  2. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Minister Naď: Členovia NATO hovorili o chybách v Afganistane sebakriticky a otvorene

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport