eReport.sk
Marek Krajčí (OĽaNO). Foto: tasr

Nad Krajčím sa zmráka. Kollár: Už sme riešili jeho demisiu!

Dnes si na koberček do Prezidentského paláca pozvala Zuzana Čaputová šéfa parlamentu Borisa Kollára aj s premiérom Igorom Matovičom. Situácia napriek testovaniu, lockdownu stále nie je najlepšia a ani predpovede do budúcna pre Slovensko nevyzerajú ružovo. Rovnako sa trasie stolička aj pod Marekom Krajčím.

Boris Kollár sa ešte pred návštevou stihol vyjadriť aj k núdzovému stavu. Tvrdí, že to bude veľmi tesné hlasovanie a len ťažko zoženú 76 koaličných poslancov. Potvrdil aj informácie, ktoré pre ministra zdravotníctva nevyzerajú najlepšie. Lídri koalície hovorili o možnosti jeho demisie. Výzvu na odstúpenie ministra zdravotníctva vyslovili viacerí. Medzi nimi aj exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a Tomáš Drucker . Kritiku mu adresovala aj jeho koaličná kolegyňa Jana Bittó Cigániková. Štipľavé odkazy si na jeho adresu neodpustili aj ľudia, ktorí nenechali na ňom nitku suchú. Rozhodnutie je však na premiérovi.

Predĺženie núdzového stavu a Krajčího demisia

„Budeme mať asi problém dať 76 koaličných poslancov, takže budeme to naozaj počítať a keď to vyjde, tak to bude naozaj veľmi tesné,” povedal Kollár. Problém vysvetlil tým, že veľa poslancov je chorých a v karanténe. Ak by sa nepodarilo odsúhlasiť núdzový stav v pléne, budú podľa neho hľadať ďalšie riešenie. Plán B však zatiaľ podľa neho nie je, pretože rátajú s účasťou dostatočného počtu poslancov.

Otázku demisie ministra Krajčího podľa Kollára na koaličnej rade neotvorili. Potvrdil však, že o tejto alternatíve hovorili na stretnutí lídrov. „Sedeli sme ako štyria lídri a tam sme sa bavili aj o tejto alternatíve,” uviedol. Nepovedal však, či je demisia ministra v hre. „Všetko je na pleciach pána premiéra, keď sa rozhodne áno, tak áno, keď sa rozhodne nie, tak nie,” dodal.

FOTO zo stretnutia prezidentky s Borisom Kollárom a Igorom Matovičom

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.