eReport.sk
Tomáš Drucker, foto: tasr

Po Kalavskej to schytal aj od Druckera: Marek, ak to nezvládaš, zbal sa a odíď!

Potrebuje pomoc v krízovej pandemickej situácii! Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (46) v reportáži televízie Markíza priznal, že v čase rekordných úmrtí Slovákov na covid, nevie ako ďalej. Vraví, že keď niekto príde s tým čo urobiť, nech mu to prezradí. A veru, že sa takých našlo dosť. Jeho predchodcovia v ministerskom kresle Tomáš Drucker a Ivan Uhliarik v tom majú jasno a vedia úplne presne čo by mal Krajčí okamžite urobiť!

Rovnako ako Andrea Kalavská, dáva aj ďaľší exminister Drucker súčasnému šéfovi rezortu zdravotníctva jednoduchý návod na nápravu – demisiu. „Ak to Marek nezvláda, nech sa zbalí a odíde, rád mu prídem pomôcť aj zadarmo,” vyhlásil Drucker, ktorý vystavil ministrovi za riadenie rezortu poriadne nelichotivé vysvedčenie. „Žiaľ Marek Krajči – teraz ako v dobrom – nie je ľudsky zlý človek, ale proste jeho manažérske schopnosti sú úplne nulovú,” zotrel Krajčího líder mimoparlamentnej strany Dobrá voľba.

On tu plače, ale čo urobil!?

Za najväčší problém považuje jeho spôsobom riadenia koronakrízy. „Tie veci prichádzajú veľmi neskoro, je veľmi váhavý, nerozhodný. Zoberme si len ten semafor, kedy sme ho nasadili, pred týždňom? Semafor, ktorý tu mal byť v septembri,” upozornil Drucker podľa ktorého je Krajčího chybou hlavne nečinnosť. „On tu plače na tlačovke kde rozpráva, že je v šoku aké percento ľudí tu má britskú verziu vírusu. Ale čo urobil? Prečo tu nie sú nasadené FFP respirátory? Prečo sa o nich nehovorí v semafore?” dopytuje sa Drucker.

Podľa Druckera mal Marek Krajčí namiesto vyplakávania na tlačovkách urobiť konkrétne opatrenia. Foto: tasr

Na vrub Krajčího ide podľa Druckera celý rad zlyhaní od neskorého zavedenia lockdownu až po otvorenie svahov v decembri. Zmeniť odporúča aj štýl komunikácie. „Určite treba zhodnotiť či ideme do prísnejšieho lockdownu, zabezpečiť FFP2 respirátory pre zraniteľné osoby, pokračovať v osvete očkovaniu, zabezpečiť ambulantnú liečbu a okamžite začať rozmýšľať ako sfunkčniť niektoré kľúčové nemocnice,” opísal Drucker kľúčové opatrenia na ktoré by sa mal teraz minister zdravotníctva zamerať.

Uhliarik: Treba začať rozdávať pokuty!

Ťaháčik s pomôckami čo robiť ponúka Krajčímu aj minister zdravotníctva z čias Radičovej vlády Ivan Uhliarik. Zamerať by sa mal na dôsledne dodržiavanie karantény a trasovania. „Keď už zistíme pozitivitu u chorého na COVID, mali by sme dosiahnuť aj jeho karanténu a
karanténu najbližších kontaktov, aj za cenu udeľovania  peňažných pokút,”
radí Krajčímu Uhliarik. Dopĺňa, že by zaočkoval všetkých klientov DSS-iek, nielen tých na 75 rokov, vrátane personálu. Rozšíril by aj projekt mobilného očkovania, ktoré podľa neho u nás dobre nefunguje.

Svoj “know how” dáva Krajčími k dispozícii aj exminister zdravotníctva Ivan Uhliarik. Foto: FB/Ivan Uhliarik

Na záver upozorňuje, že je potrebné upokojiť aj zdravotníkov, ktorí majú celú ťarchu pandémie na pleciach. „Namiesto šírenia neistoty v podobe unáhlených výmen riaditeľov nemocníc treba zvyšovať istotu medzi zdravotníkmi, vyplývajúcu zo stabilného pracovného prostredia,” uzavrel Uhliarik.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.