tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Andrea Kalavská, foto: tasr

Rozcítená Kalavská odkázala Krajčímu: Dnes mi zomreli traja pacienti, už konečne odstúp!

Takto ju nepoznáme! Vždy rozvážna, uhladená a zmierlivá bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (43) to už nevydržala a povedala to svojmu nástupcovi v rezorte Markovi Krajčímu na plné ústa. Na svojom mieste nemá čo robiť a už dávno mal odstúpiť, myslí si exministerka, ktorá bola počas prvej vlny pandémie členkou konzília odborníkov. Reagovala tak aj na Krajčího vyjadrenie, ktorý priznal, že nevie čo má v situácii keď sme na čele svetového rebríčka úmrtnosti robiť a žiadal verejnosť o radu.

Po odchode z ministerstva išla Kalavská pracovať ako lekárka na interné oddelenie Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Zastihli sme ju práve v čase, keď spolu s kolegyňami mierila na prestávku. „Teraz sme vyšli z covidového oddelenia, robili sme vizitu a je to strašné. Vo veľkom nám tu zomierajú ľudia. To sú katastrofálne ľudské osudy a my sa na to pozeráme. My ako prvá línia robíme čo môžeme a vláda čo robí?“ začala bez zbytočných okolkov internistka.

Krajčí tam nemá čo robiť!

„Úprimne vám poviem, som veľmi nahnevaná na súčasnú vládu, na pána ministra. Toto je katastrofa a už teraz je neskoro odstúpiť a už tam nemá ten pán čo robiť,“ adresovala nečakane úprimnú a zúfalú výzvu k ministrovi Krajčímu. Dodáva, že jemu aj vláde radili mnohí odborníci a nikto ich nepočúval. „Tie čísla neklesajú a dnes nám tu len na internom zomreli traja pacienti. Teraz čo tu spolu voláme, my vypisujeme druhý exitus a tretí je na ceste. Je to tragédia,“ opísala hrôzostrašnú realitu v slovenských nemocniciach exministerka v emotívnej spovedi.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí nevie ako má rekordnú úmrtnosť Slovákov na covid riešiť. Foto: tasr

Funkcia ho presahuje

Šéf rezortu zdravotníctva je aj spolu s vládou podľa nej zodpovedný za zbytočnú smrť množstva ľudí. „Viditeľne nezvláda manažovať túto krízu aj keď mal dobré nápady, respektíve chcel prísnejší lockdown pred Vianocami nebol schopný to presadiť. Čiže načo nám je minister, ktorý nie je schopný presadiť veci, ktoré si myslí?“ kladie si Kalavská rečnícku otázku a zároveň má pre Krajčího jednoznačnú radu. „Radím mu, aby odstúpil, pretože táto funkcia ho presahuje a nezvláda riadiť rezort. Čo už je viac, ako keď sú Slováci prví v strieške úmrtnosti na svete? Čo môže byť väčší dôvod, aby odstúpil!“ rozpálila sa exministerka.

Pomôže tvrdý lockdown na tri týždne

Dodáva, že v tomto momente bude dôležité nastaviť striktné pravidlá a aj ich verejnosti zrozumiteľne vysvetliť. „V súčasných pravidlách sa skutočne už nikto nevyzná, ani ja. Treba zaviesť jasné pravidlá, kontrolovať ich, počúvať odborníkov a mať jasné dáta na základe, ktorých sa budeme rozhodovať. Nie na základe toho, aby som sa niekomu politicky páčila alebo nepáčila,“ zdôraznila doktorka.

Zlá pandemická situácia sa podľa nej len tak nezlepší a musíme niečo urýchlene zmeniť. „Ono sa to samé nezlomí lebo tu zbytočne ľudia umierajú. To sú otcovia, to sú mamy, to sú synovia a dcéry,“ povedala Kalavská podľa ktorej treba začať viac kontrolovať dodržiavanie pravidiel. „Nám nič iné nepomôže ako natvrdo zavrieť túto krajinu aspoň na tri týždne. Potom sa môžeme o niečom baviť,“ uzavrela.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozcítená Kalavská odkázala Krajčímu: Dnes mi zomreli traja pacienti, už konečne odstúp!

9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku